ИН4С

ИН4С портал

Ана Соколовић и прослављени канадски гудачки квартет ,,Молинари“ вечерас пред српском публиком

1 min read
,,Молинари”, један од познатијих канадских гудачких квартета, премијерно наступа вечерас у 20 часова у Великој сали Коларчеве задужбине у Београду, у организацији БУНТ фестивала. Подршку овом гостовању је поред Коларца пружила и амбасада Канаде.

Канадски квартет „Молинари” (Фото: Коларац)

,,Молинари”, један од познатијих канадских гудачких квартета, премијерно наступа вечерас у 20 часова у Великој сали Коларчеве задужбине у Београду, у организацији БУНТ фестивала. Подршку овом гостовању је поред Коларца пружила и амбасада Канаде.

За нашу публику важно је што ће осим дјела композитора Рејмонда Мареја Шафера моћи да чује и музику Ане Соколовић која живи и ради у Монтреалу, као и Снежане Нешић, настањене у Њемачкој, пише Политика.

Квартет „Молинари” наступа у саставу: Олга Ранзенхофер и Антоан Бареј, виолинисти, Фредерик Ламбер, виолиста и Пјер-Ален Бувре, виолончелиста и добија сталне похвале од међународне критике.

Ансамбл је два пута био издвојен као „избор уредника” часописа „Грамофон”, одушевљене критике објавили су и остали музички магазини, „The Strad”, „Fanfare”, „Diapason”. Престижни немачки „Esho Klassik” наградио га је за извођење камерне музике 20. и 21. вијека.

У часопису „Грамофон” критичар Филип Кларк наводи за овај ансамбл да је „незамисливо да иједна група музичара може да свира боље”.

Овом приликом у част наше композиторке Ане Соколовић одржана је и трибина – „Нови звучни простори” у Музичкој галерији Коларца.

Да додамо да је Ана Соколовић била проглашена за „национално благо” провинције Квебек у Канади, што је имало посебан третман њеног стваралаштва у тој земљи и у свијету. Њена дјела су извођена на водећим музичким сценама.

Добитница канадског музичког Оскара (Juno Award) за акапела оперу „Wedding” („Свадба”) која се изводи на српском језику, освојила је и награду „Dora Mavor Moore” за изванредну нову музику/оперу. Професор је композиције на Универзитету у Монтреалу.

Прочитајте још:

Лист ,,Црногорац“ 1871: Заклети душмани Цркву и државу би распарчали да наше прађедовско српско име сатру и искоријене

Подјелите текст путем:



Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:

     

Слични текстови

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *





Изаберите једну или више листи:

Ову пријаву је могуће отказати било кад!

<