Амери нису непобедиви: Фуриозни Французи зауставили Дурента и дружину

Последњи пут поражени су на Играма у Атини, давне, предавне 2004. године, а сада им је „главе" дошао Еван Фурније који је убацио чак 28 поена и био је нерешива енигма за ривала

Кошаркаши Француске приредили су пр(а)ву сензацију на самом старту Олимпијских игара, пошто су у 1. колу у Токију нокаутирали Сједињене Америчке Државе резултатом 83:76.

Не треба трошити речи о томе да је чета коју с клупе води „луди Србин“ фаворит за освајање злата, али су „триколори“ показали да САД нису непобедиве, јавља Спутњик.

Очигледно да су „шамари“ у припремном периоду у виду пораза од Нигерије и Аустралије оставили последице по Американце, који су претрпели први пораз после 24 меча на Олимпијким играма.

Последњи пут поражени су на Играма у Атини, давне, предавне 2004. године, а сада им је „главе“ дошао Еван Фурније који је убацио чак 28 поена и био је нерешива енигма за ривала.

Американци су као изразити фаворити ушли у сусрет са надахнутим Французима и то су оправдали у првој четвртини коју су решили у своју корист резултатом 22:15.

У наставку су се Французи ослободили почетног грча и били су равноправан ривал на паркету, па су другу четвртину изгубили свега пола коша разлике – 23:22.

Али су једноставно видели Батум, Де Коло, Фурније, Гобер и остале звезде да и те како могу да парирају Дуренту, Лиларду и остали суперзвездама америчког дрим-тима.

А онда су се ствари у Токију драстично промениле. Али, и за то постоји добрано објашњење.

Кључни тренутак се догодио када се повредио Жершон Јабуселе (нови члан Реал Мадрида) крајем другу четвртине, страдало му је колено после жестоког ударца.

Тада је селектор Француске Венсан Коле морао да игра са два центра, Венсан Поарије је ушао у игру, унео је додатну енергију, Американцима је било потребно време да се прилагоде.

Французи су трећу деоницу добили резултатом 25:11 и преокренули су ток меча у своју корист.

И права драма уследила је у одлучујућој, последњој четвртини. Американци су успели да преокрену резултат и да победу на плус седам, али су се Фрнцузи вратили
Фурније је погодио тројку за серију од 9:0 (74:67) у последњих два и по минута. Окренули су на 76:74.

Лавиње је покушао да врати тројку, и Дурент је покушао, Холидеј је из ћошка такође покушао.

Три тројке у једном нападу, које су обезбедила два офанзивна скока, али није вредело.

Нандо де Коло је затим био прецизан са линије слободних бацања. Оба је погодио за серију од 11:0, затим је и Фурније био прецизан с линије пенала за серију од 13:0, чиме је трасиран Французима пут ка сензационалној победи у 1. колу Игара у Токију.

Американци су завршили на коленима, шокирани су већ у првом колу. У наредном колу Французи играју против Чешке у среду од 6.40, а Американци против Ирана од 14 часова, пише Спутњик.

1 thought on “Амери нису непобедиви: Фуриозни Французи зауставили Дурента и дружину

1. Americka NBA kosarka postaje sve vise shaw kao sto im je ono moronsko rvanje koje kao bajagi nije namesteno. Pravi sport je basket 3×3 koji se na ulici obicno igra ‘na krv i noz’. Ovi nasi momci razbijaju sve redom po Tokiju i to je samo dokaz nase genetske, fizicke i mentalne snage. Pomnozeno sa milion, sve dok je tako svi ostali mogu da nam po*isaju ali samo ako im to dozvolimo. Montonigeri su otpisali svoje pretke i lagano klize u septicku jamu gde im je i mesto.