Алипеј стиже: Срби ће моћи из фотеље да пазаре у Кини — потпуно безбједно

Фото: Спутњик
Глобална статистика каже да интернет прича кинески, а то најбоље говори о значају коришћења Алипеја у Србији.
Алипеј, кинеску платформу за мобилна плаћања, која има готово милијарду корисника, а креирала ју је „Алибаба група“, према најави премијерке Ане Брнабић, за наредних неколико мјесеци моћи ће да користе и купци у Србији. А њих није мало.
Према ријечима стручњака за информационе технологије Здравка Јанковића, велики број наших људи купује на Алиекспресу, који нуди кинеске производе интернет купцима у свету. Разговори српске и кинеске стране о увођењу Алипеј платформе за електронску наплату на српском тржишту покренути су пре годину дана и по свему судећи су приведени крају.
Са Алипејом обезбијеђење плаћања
„Надам се да у наредних неколико мјесеци завршавамо са Алипејом за њихов систем уплата, односно платни промет у Србији“, рекла је Брнабићева током посјете „Алибаби“, првој кинеској интернет компанији која је постала глобално препознатљива.
Објашњавајући шта купци у Србији добијају са Алипејом, Јанковић напомиње да је коришћење те платформе веома распрострањено, пре свега због обезбеђења плаћања.
„То практично значи да новац који је на рачуну купца неће бити пуштен продавцу док год купац не потврди да је робу примио, с тим да купац може да рачуна на двоструку контролу, пошто у оквиру „Алибаба групе“ постоји Алиекспрес деливери, испорука преко интегрисаног система где они буквално у року од два сата знају када сте преузели робу са Алиекспреса“, напомиње Јанковић.
Технички је процедура једноставна, грађани ће учитати апликацију на свом мобилном телефону или компјутеру, са бројем кредитне картице. Оно што Алипеј обезбеђује је да и у најмањој продавници у Кини плаћате робу на тај начин. Саговорник Спутњика указује на још једну предност плаћања преко ове кинеске платформе.
Ovo spominju ka0 revoluciju u placanju a deceniju vec postoji nesto sto se zove Pay Pal.