ИН4С

ИН4С портал

Акција Странац: У јануару донијето 15 рјешења о протјеривању страних држављана

1 min read

Полиција

У оквиру акције Странац у јануару су поднијете 232 иницијативе за прекид привременог боравка, а донијето је и 15 рјешења о протјеривању страних држављана, саопштили су из Управе полиције.

Наиме, службеници Сектора граничне полиције су у оквиру оперативно – тактичке акције „Странац“, у сарадњи са инспекцијским службама, у току јануара реализовали 1.214 мјера усмјерених на контролу кретања, боравка и рада страних држављана у Црној Гори.

-Припадници граничне полиције – инспектори за странце, су током јануара спровели 25 самосталних акција појачане контроле уласка, кретања, боравка и рада страних држављана у Црној Гори, док су у сарадњи са надлежним инспекцијским службама реализоване 34 акције – наводе из полиције.

У оквиру ових активности донијето је 150 рјешења о повратку лица, 111 рјешења о отказу боравка до 90 дана, 15 рјешења о протјеривању страних држављана, принудно је удаљено 15 страних држављана, поднијете су 232 иницијативе за прекид привременог боравка, донијето је пет рјешења о блажим мјерама.

– Укупан број поднијетих прекршајних пријава и издатих прекршајних налога страним држављанима је у јануару износио 667. У истом периоду, шест страних држављана је смјештено у Прихватилиште за странце. Сходно споразумима о враћању и прихватању лица чији је улазак или боравак незаконит, сусједним државама је у скраћеном поступку предато 13 страних држављанина – закључују из полиције.




Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:

     

Слични текстови

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *