Србија: Комитет разматра одлуку о четвртој дози вакцине
1 min read
Илустрација
Државни секретар у србијанском Министарству здравља Мирсад Ђерлек изјавио је да Комитет за имунизацију у тој земљи разматра одлуку о примању четврте дозе вакцине против ковида-19, због тога што ефективност вакцина опада са појавом нових сојева коронавируса.
„Без обзира што нисмо успјели у већем обиму да убиједимо грађане за вакцинацију првом и другом дозом, не значи да нисмо урадили добру ствар са трећом дозом и да тако треба да наставимо. Евидентно је да нам је потребна и четврта доза“, казао је Ђерлек за Блиц.
Према његовој оцјени, постојеће вакцине још увијек добро реагују на нове сојеве, али су бустер дозе неопходне.
„Чврсто вјерујем у наше стручњаке и мислим да ће Национални комитет одредити тачан тајминг када ћемо кренути у вакцинацију са четвртом дозом, као и то које бити популационе групе. Такође, вјерујем да ћемо у 2022.успјети да завршимо причу са коронавирусом“, рекао је Ђерлек.

Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:


ЛУДИЛО!!! Џаба стотине слободних светских научника причају и показују да ови генетски препарати убијају народ Ђерлек, Шеклер, Кон и остала купљена ба.ра терају по ‘саветима’ директора СЗО Теодроса доказаног злочинца.