Погледајте атмосферу са промоције нових официра Војске Србије; Вучић: Србија је поносна на своју војску, на своје официре и војно школство
1 min read
Фото: З. Јовановић
Промоција нових официра Војске Србије 140.и 141. класе почела је у 11 сати на Војној академији у Београду, јављају Новости.
Због пандемије вируса корона, манифестација се одржава на Бањици, без присуства породице и пријатеља, а не као досада испред Републичке Скупштине.
Данас чинове потпоруника добија 152 кадета Војне академије и Медицинско факултета ВМА.
Најбољи међу њима је поптпоруцник Огњен Златић.
Данас Војска Србије после девет година добија и још две даме пилоте, које ће летети на хеликоптеру Газела.
Овде су присутни сви високи званичници, а стигао је и председника Србије Александара Вучић, који је поздравио све присутне.
Интонирана је химна „Боже правде“.
Говор врховног команданта Војске Србије, предсједника Александра Вучића
– Србија је поносна на своју војску, на своје официре и војно школство – рекао је Вучић у свом поздравном говору кадетима којима се обратио са драги кадети рекавши да је последњих година урађено много тога и када је реч о статусу, новим зградама, њиховом бољитку, популарности одласка у војску, где се ВС види као будућност, место за пристојан живот за себе и породицу.
https://www.instagram.com/p/CFCAPWfp3nk/?utm_source=ig_embed
Вучић је додао да ове речи нису написане у његовом говору и да жели да каже да ће ВС штитити војну неутралност Србије и то не ону на папиру него стварну јер за све нас постоји само једна једна страна и отаџбина а то је Србија!
– Оговорићемо сваком ко се дрзне зато ћемо љубоморно чувати своју неутралност – додао је Вучић и нагласио да жели да се захвали и родитељима који су дали овакве јунаке и јунакиње својој отаџбини Србији.
Сви који ми пишу говоре боје се то да напишу да не погреше. У данашњем свету непредвидивости, Србија мора да има јаку војску која штити државу. Војска Србије штитиће војну неутралност. Наш посао је да радимо за своју земљу. Имаћете позиве са свих страна, покушаваће да вас сврстају на разне стране. Морате да схватите да за вас треба да постоји само једна једина страна – а то је Србија. Пробаћемо да се изборимо за војну неутралност, својом вером треба да одвратите сваког потенцијалног агресора. Никоме нећемо да претимо, никога нећемо да угрозимо, ако је то уопште могуће у данашње време. Јер данас влада доктрина: „Ако нисте са нама, онда сте против нас“. Обезбедићемо вам повољне станове. У време када цео свет има проблема са животним стандардом, ми ћемо радити на побољшању вашег стандарда. Обучаваћемо наше војнике на најбољи могући начин.
https://www.instagram.com/p/CFCCQvUB_-3/?utm_source=ig_embed
– Бескрајно сам захвалан вашим родитељима што су одгајили такве јунаке, жао ми је што не могу да буду данас овде.
Живела војска Србије, живела Србија – рекао је Вучић.

Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:


11 00 minuta nesto nije uredu zasto se ne povuce to je vuiídljivo da nije dobro zdrastveno!
Зашто бацају капе као да се Холивудски филм снима као да су не дај Боже у Нато пакту. Три пута Ураа би било много љепше
A,bila je i konferencija za stampu poslije promocije i jedno pitanje vezano za CG i vrlo jasan odgovor na njega.Bas steta sto to nijeste registovali…vjerovatno ste slucajno to previdjeli 😉