Неки становници планете већ су ушли у 2019. годину

ватромет
У Нову, 2019. годину, први су ушли становници острва Тонга, Самое и Кирибата.
Тонга и Самоа у полинезијском троуглу су међу првима који су са ватрометом дочекали 2019. годину.
Последња мјеста на Земљи која ће ући у Нову годину су мала, удаљена америчка острвца као што су острво Бејкер и Хауланд, која су ненасељена. Од насељених места, последњи дочекују 2019. годину становници америчке Самое.
Интересантно је да је Самоа прва земља која је прославила улазак у Нову годину са неизбјежним ватрометом, а само сат времена летом удаљена америчка Самоа мора да чека још 12 сати да прође да би ушла у 2019. годину, због временске разлике.
После Тонге, Самое и Кирибата, већи дио Аустралије дочекује 2019. а за њом следе Јапан, Јужна Кореја, мали дио Русије и Индонезије, па после слиједе Индија, Шри Ланка, Азербејџан, Јерменија, УАЕ, Оман и Сејшели, пренео је Тањуг.
У 22 сата по Гриничком средњем времену 2019. дочекаће Грчка и још 30 земаља, као и Јужноафричка Република, Сирија, па онда у 23 следе по ГМТ Немачка и још 43 земље. У 4.00 по ГМТ улазе Канада, Боливија, Венецуела, Барбадос, а у 6.00 већи дио САД и Централне Америке, а у 9.00 Аљаска и неки региони француске Полинезије.

Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:
„Интересантно је да је Самоа прва земља која је прославила улазак у Нову годину са неизбјежним ватрометом, а само сат времена летом удаљена америчка Самоа мора да чека још 12 сати да прође да би ушла у 2019. годину, због временске разлике.“
Када би Самоа усвојила модификовани Грегоријанско-Миланковићев календар, убећен сам да би они Нову годину увек дочекивали на време.
Можда би се тако и избегла гужва у продавницама пренасељене Самое. Наравно да треба избацити пластичне кесе из употребе, јер оне загађују Тихи Океан толико, да се рапидном брзином стварају пластична острва ненормалног изгледа.
*Не мора ово одмах да се објави, може и сутра.
Ово је прави доказ зашто је погрешан Јулијански календар.
Када би ови урођеници усвојили Грегоријански календар, проблема са дочеком не би било уопште.
Још када би усвојили модификовани Грегоријанско-Миланковићки календар, убећен сам да би ови из Тонга, Самое и Кирибата, Нову годину увек дочекивали на време.
Можда би се тако и избегла гужва у продавницама.