Чедомир Антић: Ђукановићу је потребно понижење Србије и побједа шовинистичке политике
1 min read
Историчар и оснивач Напредног клуба Чедомир Антић упозорава да је званичном посјетом Србији црногорски премијер Мило Ђукановић ,,искористио потпуни политички, економски и морални слом Владе Србије да мало поправи ужасан положај у коме се налази“, преноси портал Вести, за који је Антић дао интервју:
Шта српски саговорници нису, а требало је да питају црногорског премијера?
– Наш најважнији интерес у Црној Гори је статус српског народа који у тој држави чини 34 одсто становништва. А према статистици црногорског министарства за људска права, Срби ни у једној државној установи, осим војске, не чине више од пет одсто запослених. Оспорено им је право на језик и писмо, црква је под притиском, грађани са српским држављанством губе црногорско. Дачић и Вучић су пропустили да ова питања покрену, не због инфериорности према Ђукановићу који је у регионалним оквирима занемарљив фактор, већ због страха од Немачке. Говорити о њиховом демократском и патриотском капацитету после Кумановског и Бриселског споразума указује или на недостатак интелигенције или на недостатак морала.
Да ли је гурањем под тепих проблема Срба у Црној Гори, Београд још једном показао да га не занимају проблеми сународника у региону?
– Нажалост, али то је логично. СРС/СНС и СПС у српском народу изван граница Србије никада нису видели било шта друго осим један инструмент у служби своје власти. То су популистичке странке чији су бирачи великим делом сиромашни и необразовани. За њих национализам представља вентил за фрустрацију. Тренутно је вентил наводна или стварна (још ћемо видети) борба против корупције. Заштитник садашње Владе Србије су две силе које су спонзорисале обесправљивање Срба у Хрватској, Црној Гори, БиХ, Македонији и на Косову.
Следи ли окретање леђа и Републици Српској?
tenzije izmedju tadica i djukanovica su bile vjestacke za konzumaciju samo nepismenih budala.
pozdrav
Tamo njemu i tamo njima ovakvo stanje odgovara jer se u mutnom najbolje lovi.
Gradjani su potlaceni i tamo i ovamo. Postoje samo eksploatatori i eksploatisani.