ИН4С

ИН4С портал

Новак остао без финала Монте Карла – Руд иде на црту Циципасу

Getty © Mateo Villalba

Најбољи тенисер свих времена Новак Ђоковић поражен је од Каспера Руда у полуфиналу мастерса у Монте Карлу резултатом 1:2 (4:6, 6:1, 4:6).

Руд ће у финалу играти против Стефаноса Циципаса који је у свом полуфиналу надиграо Јаника Синера са 2:1.

Видело се на овом тунриру да Ђоковић није у најбољој форми, да му је потребно време да уђе у ударац и да се пре свега физички опорави и врати у препознатљиву снагу.

У Монте Карлу је било довољно за полуфинале, а чињеница је да је Ноле и ранијих година знао раније да губи у Кнежевини, па да после освоји Ролан Гарос и игра одличан тенис.

Што се самог дуела против Руда тиче, видело се од самог старта да је Норвежанин у бољој физичкој спреми. Новак је успео у другом сету да покаже сјајан тенис, али није имао снаге за последњи сет.

Био је ово њихов шести међусобни дуел и прва победа норвешког тенисера.

Занимљиво је да је Руд сада у шанси да освоји неки већи турнир од серије 250, а како је и сам истакао после дуела нашао се у шоку јер је успео да надигра Нолета.

Подјелите текст путем:



Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:

     

Слични текстови

1 thoughts on “Новак остао без финала Монте Карла – Руд иде на црту Циципасу

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *