Партизан тријумфално промарширао кроз Берлин
1 min read
Фото: Евролига
Кошаркаши Партизана савладали су Албу на гостовању у Берлину резултатом 94:83 у оквиру 33. кола Евролиге и остали у трци за место које води у доигравање за пласман у другу рунду такмичења.
Партизан је имао императив победе, деловао је доста добро током већег дела утакмице, али је својим грешкама враћао у игру најгори тим Евролиге.
На неки начин је драматично било до самог краја, губили су лопте играчи српског тима, али је срећом залиха поена била довољна за коначну победу.
Све у свему, квалитет играча Партизана је дошао до изражаја, имали су изабраници тренера Жељка Обрадовића одговор на налете противника и на крају су забележили веома вредну 15. победу у актуелној сезони Евролиге.
Партизан се, међутим, не пита о својој судбини, после Албе мораће да победи и Валенсију у последњем колу регуларног дела сезоне, али и да чека поразе Ефеса и Басконије, тимова који такође претендују на место у такозваном „плеј-ину“.
Што се тиче дуела у Берлину, пред великим бројем навијача Партизана, црно-беле су до победе водили Џејмс Нанели са 19, односно Кевин Пантер и Пери Дозир са 15 поена, док су двоцифрени учинак имали и Зек Ледеј са 12, односно Алекса Аврамовић са једним мање.
Веома важне улоге одиграли су Ален Смаилагић и Данило Анђушић са по пет поена, док је Френк Камински уз шест поена имао четири скока и три асистенције.

Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:

