ИН4С

ИН4С портал

Новак изабран за највећег шампиона – АТП га игнорише, а Французи му дали награду

1 min read

ото: Марко БЕРТОРЕЛО / АФП / Профимедиа

Новак Ђоковић наставља да добија признања за невероватну 2023. годину коју је имао. После историјске сезоне са три освојена гренд слема и Завршним турниром у Торину, сада је за Србина стигла нова награда.

Реномирани францски лист “Екип” прогласио је Ђоковића за “шампиона над шампиона” у 2023. години, само неколико дана након што је добио и признање за најбољег спортисту Европе.

Ђоковић је по други пут добио ово признање, након 2021. године, а у “Екипу” нису имали дилеме овог пута пошто је Новак и у 37. години доминирао на тениским теренима широм света.

И док челници АТП-а игноришу Србина и ове године му, упркос нестварним резултатима, нису одали ниједно слично признање, све је више оних који схватају колико је невероватно оно што Ђоковић ради.

Иначе, међу тенисерима, претходно су награду “Екипа” добијали Андре Агаси (1999. године), Роџер Федерер (2005, 2006, 2007) и Рафаел Надал (2010, 2013), док су Швајцарац и Шпанац то признање поделили 2017. године.

Подјелите текст путем:



Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:

     

Слични текстови

1 thoughts on “Новак изабран за највећег шампиона – АТП га игнорише, а Французи му дали награду

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *