ИН4С

ИН4С портал

Милачић за ИН4С: Вријеме је да Црна Гора коначно добије предсједника који није из редова ДПС-а

1 min read

Демократска партија социјалиста још увијек није предложила свог предсједничког кандидата, јер је суочена са великим падом подршке – истакао је у интервјуу за ИН4С лидер Праве Црне Горе Марко Милачић.

Подржали сте предсједника Нове српске демократије Андрију Мандића за предсједничког кандидата Црне Горе. Која су Ваша очекивања од предсједничких избора и г. Мандића као предсједничког кандидата?

Очекујем да предсједнички избори протекну у фер и демократској атмосфери и да коначно Црна Гора добије Предсједника, који није из редова Демократске партије социјалиста.

Сматрам да је подршка Праве Црне Горе Андрији Мандићу природна, будући да се на политичкој сцени од најављених кандидата програмски и идеолошки Права Црна Гора залаже за готово идентичне програмске принципе.  Такође, у овој важној политичкој борби потребно је обједињавање програмски сличних политичких представника, ту мислим на конституенте коалиције За будућност Црне Горе.

Због чега су ови избори важни за Црну Гору?

Ови избори су од историјске важности за Црну Гору, јер коначно грађани имају прилику да зауставе самовољу и спријече даљу злоупотребу позиције Предсједника Црне Горе од стране Мила Ђукановића и његовог ДПС-а. Одлазећи Предсједник Црне Горе Мило Ђукановић је више од 30 година злоупотребљавао функције Предсједника Црне Горе и Предсједника Владе да би прибавио себи и малом броју људи око себе велику  имовинску корист на штету осталих грађана Црне Горе. Побиједили смо на парламентарним изборима и на већини локалних избора, јер смо показали јединство и слушали вољу грађана. Неопходно је да на овим предсједничким изборима ставимо општи интерес изнад ускопартијског интереса и покажемо јединство, које ће омогућити да добијемо Предсједника Црне Горе, који није из Демократске партије социјалиста и тако коначно пошаљемо ДПС у политичку прошлост.

Из ког разлога, по Вашем мишљењу, Демократска партија социјалиста није још увијек предложила предсједничког кандидата? Исто важи и за представнике техничке владе, УРА-е и СНП-а?

Демократска партија социјалиста још увијек није предложила свог предсједничког кандидата, јер је суочена са великим падом подршке. Стрмоглави пад подршке Демократска партија социјалиста биљежи од увођења њеног дискриминаторног Закона о слободи вјероисповјести. Тај пад се континуирано наставља на парламентарним и локалним изборима.

Руководство ДПС-а се у наведеним околностима суочава са сигурним поразом било којег њиховог кандидата и зато безуспјешно покушава пронаћи одговарајућег кандидата.

УРА, СНП и друге партије чији представници још увијек сједе у техничкој Влади се такође суочавају са великим падом подршке, јер су изневјерили грађане који су за њих гласали и све остале партије са којима су сарађивали. У таквим околностима они нису сигурни кога треба да подрже.

На крају, политички аналитичари предсједничке изборе посматрају као припрему и заузимање стартне позиције за парламентарне изборе. Који је Ваш став по овом питању, а посебно у односу на то да је на власти још увијек Влада у техничком мандату?

Предсједнички избори су нажалост од стране више партија управо схваћени као припрема за парламентарне изборе. Сматрам да такав ускопартијски поглед на предстојеће предсједничке изборе од стране више партија није у складу са вољом грађана. Није у складу са демократским стандардима да Влада, која је изгубила већинску подршку у Парламенту дочека предсједничке изборе, већ би требало изабрати Владу у складу са вољом грађана од 30. августа 2020. године. Партије које су у саставу Владе у техничком мандату су такође показале да им је ускопартијски интерес важнији од интереса грађана. Такве партије ће грађани знати да казне на предстојећим изборима.

Подјелите текст путем:



Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:

     

Слични текстови

4 thoughts on “Милачић за ИН4С: Вријеме је да Црна Гора коначно добије предсједника који није из редова ДПС-а

  1. Eskobar za presjednika, a Lajčak za premijera. Tako bi u koloniji bilo normalno. I Ursula bi se složila, a ni Venecijanska komisija ne bi viđela ništa sporno.

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *