Звезда преокретом дошла до 23. побједе

Кошаркаши Црвене звезде савладали су Игокеу у Лакташима са 85:80 у мечу претпоследњег, 25. кола АБА лиге и сада имају скор 23-2 на првом мјесту на табели.

kk crvena

Црвено-бели нису одиграли на свом максимуму, нарочито се то односи на одбрану, пошто су у прве три четвртине примили чак 71 поен.

Игокеа је водила током највећег дијела меча – на шест минута до краја било је 74:62, али је Звезда тада појачала у одбрани, да би преокрет донијели Калинић и Цирбес.

Њемачки интернационалац дао је седам од последњих девет поена црвено-белих. Он је био и најефикаснији са 18 поена (6-7 из игре, 6-6 пенали), уз 5 скокова, Никола Калинић имао је 14 поена (5-7 из игре), 8 скокова и 2 асистенције, Јака Блажич такође је дао 14 поена (6-10 из игре, 3ск), а Чарлс Џенкинс додао је 10 (3-5 из игре), уз 3 украдене лопте.

Код Игокее је Хеслип убацио 18 поена, Џонс је додао 17, Душко Бунић уписао је 13 поена и 7 скокова, док је Марко Чакаревић забележио 12 поена и 10 скокова.

Звезда је током меча губила и са 13 поена разлике, у последњих шест минута ушла је са -12, а после закуцавања Блажича за 79:78 повела је први пут од резултата 2:0. До краја је Цирбес два пута погодио уз фаул, што је уз добру одбрану осигурало тријумф Звезди.

У последњем колу црвено-бели играју са МЗТ-ом у Пиониру, док Игокеа гостује Меги у Сремској Митровици.