ИН4С

ИН4С портал

Жугић: Нема више субвенција за КАП

1 min read

REG-radoje-zugic
Радоје Жугић, министар финансија саопштио јe да Свјетска банка и ММФ подржавају мјере које је Влада Црне Горе предузела ради финансијске консолидације, истичући да је Министарство финансија у сарадањи са партнерима, на путу да ријеши проблем рефинансирања дугова црногорских општина.

За Глас Америке, Жугић је казао и да ће Комбинат алуминијума врло брзо престати да буде фискално питање, с обзиром да се субвенције за ту компанију више не могу нити би требало да се издвајају, додајући да је КАП и даље макроекономско, еколошко, социјално и чак политичко питање.

,,У завршној смо фази продаје имовине. Надлежна стечајна управа ради свој посао“, казао је Жугић у интервјуу за Глас Америке.

Жугић, који у Вашингтону предводи црногорску делегацију, која учествује на редовном прољећном засједању Свјетске банке и Међународног монетарног фонда, је рекао да је са званичницима међународних финансијских институција разговарао о снажнијем партнерству и наставку кредитне и техничке подршке као и новим облицима сарадње.

,,Разговарали смо о моделу подршке мјерљивима ефектима рада у дијелу снажења администрације и мислим да смо на том пољу, посебно код приходних институција Министартсва финансија, направили крупан искорак са СБ што значи да ћемо врло скоро имати финансијску подршку за оно што значи стварни напредак у дијелу стабилизаицје јавних прихода“, рекао је Жугић, напомињући да ММФ и СБ у пуној мјери подржавају мјере консолидације финансијског сектора које је спровела црногорска Влада.

Влада ЦГ добила одличну оцјену од ММФ-а

,,Добили и смо одличне оцјене од ММФ-а и СБ и подршку за наставак мјера пореске консолидације која у ствари представља само предуслов раста и развоја и предуслов ономе што ми морамо урадити у наредном периоду“, сматра Жугић, подсјећајући да је Црна Гора изашла из рецесије и да су направљени преокрети негативних макроекономски трендова и негативних трендова појединих фискалних параметара.

,,Прије свега се мисли на ниво дефицита и јавног дуга, али и пореског капацитета, односно учешћа оног дијела економије који није формалан у укупној економској активности“, објаснио је Жугић.

Жугић је, коментаришући забринутост представника ММФ-а да би пројекат изградње аутопута Бар-Бољари могао да допринесе повећању јавног дуга односно буџетског дефицита, рекао да постоје модели да се потенцијални ризик од тог важног пројекта сведе на минимум.

Подјелите текст путем:



Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:

     

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *