Важна победа Црвене звезде против Паниониоса

crvena-zvezda-kosarka

Кошаркаши Црвене звезде савладали су вечерас у Београду екипу Паниониоса са 84:64 (16:19, 23:16, 22:12, 23:17), у утакмици трећег кола Л групе друге фазе Еврокупа.

Црвено-бели су изборили другу, веома значајну победу, и направили корак ближе ка пласману у осмину финала.

Изабраници Дејана Радоњића претходно су код куће савладали Билбао, а поражени су на гостовању руском Нижњем Новгороду.

Црвена звезда је вечерас у Пиониру лоше отворила утакмицу, али после минуса од три поена у првој четвртини брзо је направила преокрет и у наставку потпуно преузела иницијативу.

Посебно добро редови домаћина функционисали су у трећој четвртини. Одлична одбрана и покретљив напад донели су серију 11-0 и предност од плус 15, уз Џенкинса разиграли су се Марјановић, Симоновић и Блажич, па грчки представник није имао решења за противотпор.

До краја утакмице црвено-бели нису попуштали, тим Паниониоса био је у потпуној конфузији, па је на одушевљење око 5.000 навијача изборен убедљив тријумф.

До заслужене победе домаћина су предводили Симоновић са 18, Џенкинс са 16, Блажич са 11 и Марјановић са 10 поена, док је код гостију бољи од осталих био Меккалум са 11.

У наредној утакмици Л групе Црвена звезда гостује истом противнику 29. јануара у Атини.

Радоњић: Хвала навијачима на фантастичној подршци

Тренер кошаркаша Црвене звезде Дејан Радоњић захвалио је навијачима на подршци у победи над екипом Паниониоса и истакао да ће му представљати сатисфакцију у наставку сезоне.

„Захвалио бих навијачима на фантастичној подршци која много значи и екипи и мени. Драго ми је да су препознали ствари које смо радили током ове сезоне. То ће бити сатисфакција и још већи мотив за рад“, изјавио је Радоњић после утакмице.

Он је оценио да су црвено-бели ушли „мекано“ у меч, али да су у наставку значајно подигли игру и доминирали.
„Како је време одмицало, дизали смо интензитет игре па у наставку нисмо примили кош скоро пет минута. Мислим да смо у потпуности заслужили ову убедљиву победу“, казао је Радоњић.

Бек домаћина Чарлс Џенкинс навео је да су он и саиграчи нешто слабије отворили утакмицу, али да је у другом полувремену све функционисало на жељени начин.
„Тренер Радоњић нам је на полувремену дао инструкције које смо спровели у дело у наставку“, рекао је Џенкинс и додао да задовољан што је продужио уговор с клубом на још једну сезону.

Тренер Паниониоса Јоанис Сфаиропулос честитао је црвено-белима на игри у убедљивој победи, истакавши да су навијачи направили сјајну атмосферу у Пиониру.
„Знали смо да нам предстоји тежак задатак пред оваквим навијачима. Одиграли смо добро прво полувреме, били конкурентни, али је Црвена звезда у наставку агресивном игром пронашла ритам и у нападу и у одбрани. На крају, заслужено је тријумфовала“, рекао је Сфаиропулос.

Бек гостију, српски интернационалац Урош Дувњак, такође је признао заслужену победу црвено-белих.
„Црвена звезда је ушла у меч као фаворит, јер је евролигашки тим. У другом полувремену нама попустила концентрација и за пар минута било је 15-20 разлике. Било је изузетно играти пре оваквим навијачима“, казао је Дувњак.