ИН4С

ИН4С портал

Скинута деценијска клетва: Црвена Звезда је у Лиги Европе! (ВИДЕО)

1 min read
Русе после победе на свом терену од 3:2 дочекала је крцата Маракана, свих 52.000 карата плануло је свега два дана, а црвено-бели ће покушати да се домогну групне фазе Лиге Европе после тачно десет година.

Црвена звезда савладала је Краснодар у феноменалном мечу на стадиону Рајко Митић и пласирала се у групну фазу Лиге Европе – 2:1 (1:0)!

Русе је после победе на свом терену од 3:2 дочекала крцата Маракана, свих 52.000 карата плануло је свега два дана, а црвено-бели ће покушати да се домогну групне фазе Лиге Европе после тачно десет година.

Од почетка меча је све „мирисало“ на успех црвено-белих. Фудбалери Звезде су ношени сјајним „делијама“ на крцатим трибинама остварили први циљ, имаће још шест јаких утакмица и инкасираће 2,4 милиона евра.

Преломни тренутак се десио већ у 7. минуту, када је мрежу Краснодара затресао Немања Радоњић! Шутирао је Милић јако са десне стране, голман Синицин је могао само да одбије лопту. И то право на ногу сјајног крилног нападача, који је од пречке савладао противника.

Довољно за ерупцију одушевљења свих на стадиону и трк ка северу да првенац прослави са навијачима. После тог поготка црвено-бели су играли паметно, баш онако како је тренер Милојевић од њих и тражио. Стрпљиво су чекали ударе противника и претили преко контранапада. Руси су успели у неколико наврата да припрете, али су опасност отклањали фантастични Стојковић и Милић, те Савић и Борјан.

Звезда је већу првом полувремену могла и до убедљивије предности. Канга је повукао контру, проследио лопту ка Боаћију, али је његов шут остао на стативи… Међутим, оно што није пошло за руком Боаћију, јесте Гелору Канги.

Тек што су играчи оба тима изашли на терену у наставку, Габонац је шокирао госте. Сјајно је шутирао са 30 метара искоса са леве стране и милиметарски прецизно лопту сместио под пречку. „Маракана“ је у тим тренуцима експлодирала!

Славље није пореметио ни пенал осам минута пре краја. Престрого је судија Штилер показао на белу тачку када су се у борби за лопту нашли Стојковић и Иван… Ипак, Гранквист је са пенала смањио на 2:1, што је било довољно само за промену коначног резултат, не и за промену путника у групну фазу.

Звезда је заслужено славила, па црвено-бели могу да уживају у великом успеху и да на миру сачекају жреб за Лиге Европе у петак (13).