”Када Звездо играш ти…..”!!! Невјероватни ”црвено-бели” побједили са 2:0

Вечерас на стадиону ”Рајко Митић” у Београду, фк ”Црвена Звезда” игра прву утакмицу двомеча 3. кола квалификација за Лигу Европе, против ”Спарте” из Прага. Утакмица почиње у 20.30 часова. Ова утакмица је велики изазов за ”црвено-беле”, који су претходно елиминисали представнике Малте и Казахстана. Чешки клуб је међутим, много јачи фубалски противник, и могућност равноправног играња против ”Спарте” уједно даје и одговор на питање, може ли ”Звезда”, односно, заслужује ли београдски клуб, - улазак у групни дио такмичења, на јесен ове године.

Вечерас на стадиону ”Рајко Митић” у Београду, фк ”Црвена Звезда” игра прву утакмицу двомеча 3. кола квалификација за Лигу Европе, против ”Спарте” из Прага. Утакмица почиње у 20.30 часова. Ова утакмица је велики изазов за ”црвено-беле”, који су претходно елиминисали представнике Малте и Казахстана. Чешки клуб је међутим, много јачи фубалски противник, и могућност равноправног играња против ”Спарте” уједно даје и одговор на питање, може ли ”Звезда”, односно, заслужује ли београдски клуб, – улазак у групни дио такмичења, на јесен ове године.

Голгетеру ”црвено-белих”, Мичелу Доналду припала је велика част пошто ће на утакмици трећег кола квалификација за Лигу Европе између Црвене звезде и Спарте носити капитенску траку. Холанђанин ће тако постати први „странац“ који ће носити капитенску траку на неком од званичних мечева клуба из Љутице Богдана.

Када кажемо странац, изузимамо играче са простора бивше СФРЈ. Доналд је већ носио ову траку, али на пријатељској утакмици са Спартаком из Москве.

Меч између Црвене звезде и Спарте из Праг на програму је од 20.30 на стадиону „Рајко Митић

Послије првог полувремена Звезда води голом Боаћија у 13.мин. Укупан утисак је да ”црвено-бели” контролишу игру, и да су бољи ривал од чешког тима.

У другом полувремену, видјели смо евро-гол Канге, нешто најљепше што се десило на Звездином стадиону, у протеклој години. То се десило у 65. мин, и Београђани воде са 2:0!!!

На 15 минута до краја, Звезда игра сигурно, – и у одбрани и у нападу. Дјелује да све иде на руку, српским фубалерима.

До краја утакмице, Звезда је имала једну 100% шансу када је Радоњић прошао са крила и дошао сам у ситуацију ”1 на 1” са голманом. Из ове велике шансе, Звезда је погодила само стативу.

Заслужена побједа српског тима, и лијепа предност пред реванш у Прагу.

1 thought on “”Када Звездо играш ти…..”!!! Невјероватни ”црвено-бели” побједили са 2:0