Пораз Србије од САД 1:3 (25:23, 29:31, 17:25, 21:25 )!

У пољском граду Лођу данас је одиграна утакмица другог кола 2. фазе Свјетског првенства у одбојци, у којој су се одбојкаши Србије састали са репрезентативцима САД. Тренутна ситуација у нашој групи „Г“ наметала је императив побједе и једној и другој екипи, јер ће онај који буде бољи у овом мечу бити на корак од пласмана у полуфиналне групе, док би се поражени нашао на нешто тежем путу борбе за медаље.

_odbojkasi-

Србија је играла на крилима јучерашње побједе над Италијом (3:0), али су и Американци ободрени побједом коју су јуче остварили против домаћина, екипе Пољске (3:1). Овога љета Србија и САД су се састали четири пута, у Свјетској лиги, а амерички одбојкаши су били успјешнији ( 3:1 у побједама ).

У утакмици која је имала двије препознатљиве половине, Србија је поражена са 1:3 у сетовима. Прва два сета била су врло изједначена и у игри и у резултату. У посљедња два сета, наши одбојкаши су изгледали немоћно и безидејно у нападу (издвајао се само Атанасијевић, кога су противници лако исконтролисали до краја меча) и врло несигурни на сервису. Са друге стране Американци су играли све сигурније, опуштеније и разноврсније – што је довело до њихове коначне побједе.

Наши одбојкаши имају реалне шансе за пролаз у завршну фазу такмичења уколико у преостала два меча (против Француске и Ирана) забиљеже побједе.

ТОК МЕЧА:

Срби су добро почели меч, и на првој паузи воде са 8:6. У даљем току утакмице игра се врло изједначено, обје екипе чувају свој сервис. Пар грешака наших одбојкаша и на другом одмору САД воде са 16:15. Наставља се борба „поен за поен“. Атанасијевић промашује зицере, али и погађа немогуће поене. Нерјешено је на 22:22. Два добра смеча Никића и Атанасијевића и Србија има двије сет лопте. Користи другу 25:23!

odbojkasi Srbije

И у другом сету игра се врло изједначено, са сигурним сервисима обје екипе. На тајм-ауту је 8:7 за Србију! Пресликан први сет- у изједначеној игри САД на другој паузи воде са 16:15. Американци су се изборили за поен више и воде 19:17. Својим смечевима Атанасијевић одржава резултатски прикључак Србије. Србија спасава  9 америчких сет лопти!  Не и десету. 31:29 за САД у другом сету.

Амерички одбојкаши воде на тајм-ауту трећег сета са 8:6, али је игра и даље врло изједначена. Ипак, у наставку сета разлика се повећава у корист САД, и на другу паузу се одлази са резултатом 16:11 за Американце. Одбојкаши САД дјелују сигурније у свим сегментима игре, посебно у сервису. Колаковић покушава измјенама, али без успјеха. САД воде са 22:14. Коначно 25:17 у трећем сету за САД.

У четвртом сету наши одбојкаши тешко реализују фазу напада. Чини се да Атанасијевић нема алтернативу, нема некога ко би га растеретио и учинио игру мање предвидљивом за противника. На тајм-ауту губимо са 7:8. Проблем са нападом се наставља, Американци су нас потпуно зауставили, и на другој паузи воде са 16:13. Ипак, на 17. поену четвртог сета Србија успјева да изједначи нешто бољим сервисима! Међутим, не успјевамо да направимо континуитет боље игре, јављају се нове грешке и Американци добијају и овај сет са 25:21.

4 thoughts on “Пораз Србије од САД 1:3 (25:23, 29:31, 17:25, 21:25 )!