Србија без премца! 11:6 – против Грка

Утакмица између Србије и Грчке, је сусрет двије селекције које до сада имају двије побједе, и њихов међусобни дуел одлучује првака ове групе, а самим тим рјешава питање репрезентације која иде директно у четвртфинале, односно - оне која ће морати у разигравање са трећепласираним из неке од других група.

Данас се у Будимпешти игра треће коло групне фазе Свјетског првенства у ватерполу. У групи ”Ц”, одиграна је утакмица између Србије и Грчке. Ријеч је о двије селекције које су до сада забиљежиле двије побједе, и њихов међусобни дуел одлучивао је првака ове групе, а самим тим рјешава питање репрезентације која иде директно у четвртфинале, односно – оне која ће морати у разигравање са трећепласираним из неке од других група.

Србија је била боља од веома квалитетне репрезентације Грчке. Наши ватерполисти су побједили са 11:6 ( 2:1, 3:3, 3:0, 3:2 )!

Од почетка се видјело да је Грчка много квалитетнији противник од Шпаније и Јужне Африке. Почело се са јаким одбранама на обје стране, и веома видљивим индивидуалним квалитетма појединаца, како у грчкој, тако и у српској репрезентацији. Управо захваљујући појединачним мајсторијама Душана Мандића и Филипа филиповића, Србија  је повела са 2:1, послије прве четвртине.

И у другој четвртини настављена је одлична игра са обје стране. Грци су подједнако добри и у одбрани и у нападу. Дали су нам три гола у овом дијелу игре, али наши најбољи играчи нас држе изнад просјека – и играчки и резултатски. Головима Филиповића, Мандића и Прлаиновића, одржавамо предност са 5:4!

На почетку треће четвртине, голом Јакшића Србија је повела са 6:4! Ускоро, нови гол Митровића – за 7:4! Играмо одличну одбрану. Спријечили смо неколико напада Грка, а послије једне такве одбране, одиграли смо контру преко Душка Пијетловића, који постиже нови гол – 8:4!!

У четвртој четвртини, ”делфини” су одржавали предност. Селектор Савић је мијењао поставу, а на моменте смо присуствовали егзибицијама наших у нападу. Успјели смо да и овај дио игре добијемо са 3:2, што је укупно гледано, донијело побједу од 11:6, – и директан пласман српских ватерполиста међу 8 најбољих на планети!!!