Србија доминантно до треће победе

Кошаркашице Србије победиле су Велику Британију 76:54 у трећем мечу на Европском првенству у Мађарској. Изабранице Марине Маљковић задржале су максималан учинак, док је Велика Британије забележила и трећи пораз.

Srpske kosarkasice

Српске кошаркашице у понедељак од 19 часова играју са Русијом меч за прво место у групи. У наредну фазу ће по три првопласиране екипе из сваке групе, после чега ће се формирати групе од по шест екипа.

Најефикаснија код победника била је Соња Петровић са 17 поена, а двоцифрен учинак имале су Јелена Миловановић са 12, уз пет скокова , Ана Дабовић убацила је 10, а Данијел Пејџ је поред 11 поена имала и 12 скокова.

Велика Британија је имала само три расположене кошаркашице, 13 поена убацила је Вандервол, један мање Колинс, а Фагбенле је меч завршила са 11.

Србија је водила од почетка до краја меча, у једном моменту имала је и 26 поена разлике, па је без проблема уписала трећу победу на првенству..

Србија је сјајно почела меч и повела са 9:0. Ни једну ни другу екипу није најбоље служио шут, али су изабранице Марине Маљковић лако стигле до велике предности. Истакле су се Соња Петровић и Данијел Пејџ.

У другој четвртини српске кошаркашице углавном су имале двоцифрену предност, у финишу су Британке искористиле опуштање наших играчице и спустиле се на минус пет, али Пејџ у финишу полувремена прво је Миловановићева била рпецизна за два, а онда Пејџ постиже тек другу тројку за Србију из осам покушаја. На другој страни кошаркашице из Велике Британије убациле пет тројки, а промашиле четири. После првих 20 минута Србија води 36:26.

Србија је била супериорна у трећој четвртини, нису допустиле противницама превише простора у нападу, па су до краја овог период игре имале 26 поена предности (64:38). Српске кошаркашице предводиле су Пејџ, Миловановић и Петровић. На другој страни расположене су само Колинс и Вандервол. У последњој четвртини Србија је играла растерећено, контролисала је игру и лако уписала убедљиву победу – 76:54.