„Делфинима“ бронза за ”утјеху”: Србија -Грчка 11:8 ( 5:3, 2:1, 3:3, 1:1 )

Најбољи српски ватерполисти после девет узастопних финала и исто толико победа играју од 15.00 за бронзану медаљу на Светском првенству у Будимпешти. После пораза од Хрватске 12:11 изабраници Дејана Савића за наставак низа медаља бориће се против Грчке, која је у полуфиналу поражена од Мадјарске 7:5.

Најбољи српски ватерполисти послије девет узастопних финала и исто толико побједа, освојили су бронзану медаљу на Свјетском првенству у Будимпешти.

После пораза од Хрватске 12:11 изабраници Дејана Савића за наставак низа медаља борили су се против Грчке, која је у полуфиналу поражена од Мађарске 7:5. Грци су иначе традиционално незгодан ривал, бране бронзу из Казања, али је оптимизам српском тиму уливала убедљива побједа у групној фази 11:6.

Србија је убједљиво и сигурно побиједила у овом мечу за бронзу, са 11:8!

Послије прве четвртине, Србија води са 5:3! У другој четвртини, оба тима су играла доста јаче и организованије у одбрани, постигнуто је мање голова, али је Србија и ову дионицу меча успјела да добије са 2:1, за укупних 7:4 на полувремену!!

Трећа четвртина, – наставак веома изједначене борбе. ”Гол за гол”. Испоставља се, да почетно вођство Србије, од 3:0, – одржава резултатску превагу на страну ”делфина”! Овај дио игре је завршен резултатом 3:3, што доноси укупно вођство Србије од 10:7.

Утакмица је окончана у том духу, по један гол на обје стране. Србија је са великим ауторитетом у базену, контролисала резултат и коначно славила са 11:8!!!

3 thoughts on “„Делфинима“ бронза за ”утјеху”: Србија -Грчка 11:8 ( 5:3, 2:1, 3:3, 1:1 )

1. Čestitam srbima na osvojenoj bronzanoj medalji , takođe koristim priliku da hrvatima čestitam osvajanje zlatne medalje na svijetskom prvenstvu !
    Bravo komšije .

2. Dobro je ovo ,možda bi bilo najbolje da se i ova izgubila, zašto ne,kada pobijede autobus i balkon,poslije toga niko ih se i ne sjeća ,jednako je to i u Montenegro.
    Nije se moglo naći novca za pripreme jednog ovakvog tima ,nema novca za ligu ,i nema novca nizašta,ali uspjehe sportista svi obilato koriste najviše političari.Koliko je samo vlast ušićarla od Djokovića koliko se tekstova napisalo o njemu,a zamislite da se sve to pisalo protiv lopovskih vlasti,narodu treba pjesama i igara,jedan Vimbildon zaboravi naš narod sva nepočinstva,jedna olipmpiska medalja sve zaboravimo,još da je Djoković i danas br 1 Vučići bi bilo lakše da proda Kosovo i Metohiju kako kani napraviti ,zato i ovo je mnogo i na štetu naroda.
    V eliki su ovo momci i sportisti njima čast ,ali narod ne razumije ,danima čeka neko finale u kojemu će Vučić uradit izdaju prevaru i prodaju.
    Gdje je vaterpolo u Montengro,iznad nivoa i to dosta iznad koliko se novca ulaže,kako je bilo posle one titule,obećanja bazen na Durmitor svuda bazeni a vaterpolisti prime100 evra ako prime,ko će više da trenira i odriče se zbog tamo jednog minsta ili neznam koga,mladi ljudi gledaju realno na stvari okreću se budućnosti u pokušaju da nadju zanimanja od kojeg se može življeti, od VATERPOLA se ne može opstati niti zasnovati porodica ,a bez klubova nema lige bez lige nema reprezentacije,to ljudi koji vode vaterpolo znaju,kako oni rade i opstaju to je velika nepoznanica.
    Šta je za očekivati,napad na stručni tim,sve bi me drugo iznendilo jer neko mora da bude kriv za prodaju Kosova i besparicu i diktaturu u Montenego.Zato moci vama svaka čast a da ste osvili 4 mjesto bilo bi za mene potaman.Živjeli i nek vas sreća i zdarvlje prati!