ИН4С

ИН4С портал

Словенка прва дама САД

1 min read

Меланија Трамп наслиједиће у јунуару Мишел Обаму као америчка прва дама.

За свој пут до Бијеле куће може да захвали једном случајном сусрету 1987. у главном граду њене родне Словеније.

„Одлазио сам са модне ревије у Љубљани и видио је испред зграде. Вјероватно је чекала пријатељицу“, испричао је за агенију Ројтерс словеначки фотограф Стане Јерко.

„Запазио сам је јер је била висока и мршава. Пришао сам јој и предложио пробно фотографирање“.

Резултат су биле црно-бијеле фотографије 17-годишње Меланије Кнавс које су покренуле њену манекенску каријеру. Оне ће је одвести до Милана и Њујорка, гдје ће се на једној забави 1998. срести са Доналдом Трампом.

Иако њена прича ипак није била дословно од трња до звијезда, живот који има као супруга америчког мултимилијардера далеко је од њених скромних коријена у Словенији, преноси Хина.

Становници градића Севнице у југоисточној Словенији, гдје је Меланија одрасла, кажу да је њен отац продавао ауто дјелове, а мајка радила као шнајдерица у фабрици дјечје одјеће. Неки медији наводе и да јој је отац био члан комунистичке партије, као и многи други у социјалистичкој Југославији, али потврде за то нема.

Из Трампове кампање нуде мало другачији поглед на Меланијино дјетињство и тврде да је почела да се бави манекенством већ у петој години, да јој је отац био менаџер у аутомобилској компанији, а мајка модна дизајнерика.

„Отац јој никад није био комуниста“, казала је за Ројтерс портпаролка Трампове кампање.

„Када сам видјела за кога се удала примијетила сам сличност између Трампа и њеног оца“, каже пријатељица из дјетињства Мирјана Јеланчич.

„Има физичке сличности, а обојица су радохоличари. Мислим да је у њему пронашла сродну душу, некога са ким се осјећа сигурно“.

Меланијини родитељи и даље живе у породичној кући са малим двориштем и неколико стабала воћки, иако много времена проводе у САД-у, гдје им живи и друга кћерка Инес.

Јеланчич се сјећа да је Меланија била узорна ученица, посебно заинтересована за умјетност, историју и географију.

„Вољела је да чита. Увијек је носила књиге са собом“, говори Јеланчич.

„Али се сјећам да је у кући имала справе за вјежбање и одржавала тијело у форми“.

„Вољела је и лијепу одјећу и знала је како да је носи. Била је одлична у освјежавању старих ствари. Било ми јасно да ће радити у модној индустрији иако никада није говорила да жели да буде модел“, рекла је Јеланчич

У Љубљани је почела да се бави манекенством пошто је освојила титулу прве пратиље Мис Словеније 1992.

„Испочетка је била срамежљива, али је брзо учила и исказивала интерес за сваку појединост фотографисања“, рекао је Јерко.

Била је уз супруга када је прошле године у њујоршком Трамп Тауеру објавио да ће се кандидовати за предсједника, али од тада па готово све до самог краја кампање Меланија се склонила у други план и ријетко долазила на његове скупове.

Заштитила је супруга када је објављен видео снимак на којем простачки говори о женама. Казала је да њен супруг „поштује жене и даје им исту прилику“ као мушкарцима.

Јерко, данас 78-годишњак, и даље чува Меланијине фотографије и сигуран је да ће бити срећна што јој је супруг постао предсједник.

„Мислим да је врло поносна на његова достигнућа, а вјерујем и да сам ја нешто заслужан за њен успјех“, рекао је Јерко.

Тријумф Трампа слављен је у кафићима у Севници, родном мјесту Меланије.

И премијер Словеније Миро Церар путем Твитера истакао је словеначко поријекло Меланије.

Подјелите текст путем:



Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:

     

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *