Севиља и Дњипро за трофеј Лиге Европе

Фудбалери Севиље и Дњипра састаће се у финалу овогодишње Лиге Европе.

liga-evrope

Севиља је у реваншу победила Фиорентину у Италији са 2:0 и тако се са укупних 5:0 пласирала у велико финале, док је Дњипро много теже прошао.

Украјински тим славио је против Наполија у Кијеву са 1:0, па је у финале прошао са укупних 2:1, пошто је дуел у Напуљу завршен без победника (1:1).

Херој тријумфа украјинске екипе је Јевген Селезњов који је постигао једини гол у реваншу у 58. минуту. У Фиренци уоште није било узбуђења. Гости су дошли са убедљивих 3:0, а већ у првом полувремену реванша отклонили су сваку дилему. Карлос Бака погодио је у 22, а Данијел Карико у 27. минуту за убедљив тријумф шпанског тима.

Севиља има прилику да одбрани трофеј Лиге Европе и освоји га четврти пут у последњих 10 година, док је Дњипро самим пласманом у финале остварио највећи успех у историји клуба. Треба истаћи и да је српски судија Милорад Мажић делио правду у Кијеву заједно са помоћницима Милованом Ристићем, Далибором Ђурђевићем и Дејаном Петровићем.

Финални меч на програму је 27. маја у Варшави, а победник ће осим трофеја добити и још једну велику награду – пласман у Лигу шампиона наредне сезоне.