ИН4С

ИН4С портал

Рикардињо се поигравао, Србија славила!

1 min read

Футсалери Србије савладали су Португалију 3:1 (1:1) и избегли фаворита Европског првенства Шпанију у четвртфиналу турнира у Београду. У сјајном мечу у Арени „Орлови“ су одолели фантастичним Португалцима и спектакуларном Рикардињу, те славили головима Коцића у осмом, Рајчевића у 37. и Симића у 40. минуту.

futsal

Португалцима је био довољан бод за прво место, али ће они морати да се носе са моћном „Фуријом“ у четвртфиналу, док Србију очекује дуел са Украјином. „Орлови“ су опет имали сјајну подршку с трибина, 11.000 навијача је попунило до последњег места трибине београдске Арене и од почетка до краја дуела бодрило наш тим, али одало и признање маестралним потезима Рикардиња.

Од првог до последњег минута играло се у високом ритму са доста дриблинга, дуела и шутева, а иако су Португалци можда бити за нијансу конкретнији током већег дела меча, Србија је са сјајним Аксентијевићем на голу надиграла ривала у финишу и заслужено славила.  Наши футсалери повели у осмом минуту након сјајне соло-акције и прецизног ударца левом ногом Коцића, али Португалци стижу до изједначење пет минута пре полувремена сензационалним голом Рикардиња.

futsal 1

Португалци су на отварању другог полувремена били бољи, константно су тражили гол за преокрет, али је Рикардињо изгубио оштрину, иако је и даље често знао да излуди наше играче.  Уследило је последњих десет минута и притисак Србије, која пропушта прилике преко Ракића и Симића, али три минута пре краја Перић сјајним дриблингом и додавањем кроз ноге проналази Рајчевића који се искупљује за промашаје из првог полувремена и доноси тријумф.

У самој завршници Португалци су кренули на све или ништа, што „Орлови“ кажњавају у последњем минуту комбинацијом Коцића и Симића за коначних 3:1.

Србија ће у четвртфиналу играти са Украјином, која је у групи Б савладала Мађарску 6:3, али је у борби за прво место била немоћна против фаворита Шпаније која је славила 4:1. „Орлови“ ће против Украјине да играју у уторак, вероватно од 21 час.