ИН4С

ИН4С портал

Расвјетљавање случаја „Рамада“ на старту донијело разочарање

Случај „Рамада“ узбуркао је јавност у Црној Гори и покренуо питање адекватне заштите звиждача у земљи. Подсјећамо да је у овом случају тзв. звиждач, менаџерка хотела, отпуштена са посла након што је пријавила одржавање партијских скупова Социјалдемократа Ивана Брајовића у том хотелу о трошку државе.

Посланик Младен Бојанић, са којим је менаџерка првенствено имала контакт овим поводом, на лични захтјев се нашао и пред Савјетом агенције за спречавање корупције. Међутим, ситуација се одвија у другачијем смјеру од онога што је очекивано и тражено како од стране посланика Бојанића тако и од цјелокупне јавности.

„Оно што је било за мене шокантно, а чини ми се и за чланове Савјета јесте да директор Агенције за спречавање корупције који по правилу присуствује сједницама Савјета, овај пут је упутио допис пет минута прије сједнице да сматра да није цјелисходно да он буде на сједници Савјета“, изјавио је Бојанић, а пренијеле Вијести.

Никакве нове детаље Бојанић каже није чуо од чланова Савјета, осим да је све урађено у складу са поступком. Бојанић је тражио од Савјета да се одреде према томе је ли он странка у поступку, да ли могу да заштите звиждача, као и да чује њихов налаз о томе да ли је у овом случају било корупције.

„На крају је закључак био, ја сам рекао, њима је то на њихову срамоту слободно ћу рећи да донесу закључак, већина кажем, част изузецима, да се позива директор да поштује закон, парафразирам. Ако је Савјет, ако је његова надлежност да позива директора закључцима да поштује закон онда не знам чему тај Савјет, а не знам на крају крајева ни чему Агенција“, каже Бојанић.

Он је ТВ Вијести открио и како су му рекли да Агенција још није спремна за овакав случај, те да је поранио. Ипак, у званичном саопштењу само су кратко оцијенили да се поступак заштите звиждача може покренути само на основу захтјева за заштиту који се подноси Агенцији за спрјечавање корупције, као и да је у надлежности директора хоће ли му обезбиједити статус странке у поступку.

Сједници Савјета представницима невладиног сектора није било дозвољено да присуствују, уз образложење да тако штите личне и тајне податке.

Директорица ЦРНВО, Ана Новаковић, која се годинама бави заштитом звиждача, каже да за то нису добили ни ваљано објашњење.

„Из ког разлога би наше присуство угрозило и чије личне податке. И да ли се то априори присуство представника невладиног сектора сматра потенцијалном опасношћу за изношење неких тајних података“, рекла је Новаковић.

Она, упркос свему, није изненађена оним што се данас чуло на сједници: „Доносити закључак да неко треба да поштује закон на основу којег је основан је помало и интелектуално увредљиво. Вјерујем да је Агенција већ по ко зна који пут од оснивања од јануара али на овом случају флагрантно показала да због недостатка капацитета, а посебно у смислу политике воље, није спремна да обавља послове који су јој повјерени законом.“

То што се данас на сједници није појавио први човјек Агенције Сретен Радоњић, Новаковић види као непоштовање и посланика Младена Бојанића, али и грађана.

Подјелите текст путем:



Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:

     

3 thoughts on “Расвјетљавање случаја „Рамада“ на старту донијело разочарање

  1. u svakoj drugoj zemlji otkaz znači da neko ne radi dobro svoj posao – ođe je vama za sve kriv milo… ma dajte ljudi… stvarno ste budale… E VIVA MILO ĐUKANOVIĆ

  2. a joj kad će te više prekinuti da mlatite praznu slamu, pa naravno da je žena dobila otkaz kada je iznjela pposlovne podatke u javnost i šta ako je SD o trošku države malo zasjedao…vidite šta radi opozicija

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *