ИН4С

ИН4С портал

Раичевић: НАТО политика црногорске власти у нокдауну

1 min read

gojko raicevic

Истраживања јавног мњења показују да су највиши државни функционери лагали да је подршка уласку Црне Горе у НАТО порасла на близу 50 процената, казао је за „Дан“ Гојко Раичевић, предсједник Мировног покрета „Не у рат не у НАТО“, коментаришући најновија истраживања која су потврдила да се већина грађана противи уласку Црне Горе у сјеверноатлантску војну алијансу.

У НАТО-у знају да имају посла са конвертитима свих врста и тражили су промјене. Ових дана су смијењени национални координатор Небојша Калуђеровић и директор Агенције за националну безбједност Боро Вучинић. Следећи су вјероватно руководиоци Управе за кадрове, која је у протеклих шест година спроводила обуку о НАТО савезу за преко 3.000 државних и општинских службеника. За директоре су углавном обезбијеђена амбасадорска мјеста, а главни реализатор обуке пуковник Мехмедин Тахировић након овога можда још једном промијени униформу. Овима из НАТО цивилног сектора остаје да трљају руке јер им се смијеше нови грантови“, рекао је Раичевић.

Најновије истраживање ЦЕДЕМ-а показало је да се уласку Црне Горе у НАТО противи 45 одсто грађана, док 35 процената подржава интеграцију у тај војни савез. Истраживање је показало и да 55 одсто студената не подржава улазак Црне Горе у НАТО, а да чак 80 процената високошколаца тражи да о том питању одлуче грађани на референдуму.

ne u nato

Раичевић истиче да би било занимљиво чути промотере НАТО-а и како они тумаче ове „промјене у свијести народа“.

„Очигледно да разлог за овакву подршку није у „незнању“, како је објашњавао један бивши југословенски официр. Разлози су безброј пута поновљени. Студенти желе боље услове за студирање и сигурнију будућност у земљи без стране чизме. Млади људи не заборављају да је половина жртава НАТО бомбардовања управо из њихове генерације. Разлози због којих студенти одбијају ову непристојну понуду нису само емотивни и етички“, истакао је Раичевић.

Како је додао, два последња истраживања показују да нијесу сви грађани спремни да прихвате понуђену банану.

Студенти су оставили банану онима који је траже, а крију се иза патриотизма. Овакав одговор студентске популације је јавни час етике појединим професорима који за шаку прљавих долара промовишу благодети уласка Црне Горе у НАТО“, нагласио је Раичевић и додао да су нам предочена стравична свједочења жртава те „благодети” од Гвантанамо залива па до Европе.

Подјелите текст путем:



Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:

     

6 thoughts on “Раичевић: НАТО политика црногорске власти у нокдауну

  1. Ја не знам никог лично у Црној Гори, ко има коефицијент макар на нивоу Форест Гампа, а да је за улазак у НАТО. Можда и таквих има, али их ја не знам. Знам само пар ноторно познатих плаћених НАТО агитатора, који јавно за паре рекламирају ту злочиначку организацију.

  2. pa očigledno NATO nema prolaz kod nas , iskreno se radujem zbog toga, ali je mnogo veće pitanje kod naroda o socijalnoj i ekonomskoj situaciji .

  3. Ни ЦЕДЕМ-у, као уосталом ни „методологу“ Бешићу, није превише вјеровати, тако да је подршка, сасвим сигурно, још мања од 35 % !

  4. завлачење до балчак,овако је говорио Саво,сада веђ др!погледајте колико Монтенегрини могу да говоре-лажу и да при томе вјерују својим лажима.

    погледајте колико Монтенегрини могу да говоре-лажу и да при томе вјерују својим лажима.

  5. Iako vlast ne štedi para ni truda, podrška za NATO ne prelazi 35 procenata. E sad zamislite koliko bi tek bio mali taj procenat da druga strana – odnosno Mirovni pokreta ne u rat – ne u NATO ima samo i stoti dio sredstava i medijske podrške koja je na raspolaganju NATO propagandistima.

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *