Раднички разбио Цибону у Загребу

radnicki7799

Кошаркаши Радничког сјајно су отворили сезону у АБА лиги победивши Цибону у Загребу са 82:66.

Екипа Мирослава Николића контролисала је игру и резултат током свих 40 минута, у неколико наврата било је и +20, па је победа српског тима апсолутно заслужена.

Муфтау Јару био еј сјајан код Крагујевчана са 19 поена и 10 скокова, Сава Лешић је уз 14 поена ухватио и 9 скокова, а двоцифрени су били и Мариновић и Млађан са по 13 поена. На другој страни, Дарио Шарић убацио је 17, а Дерил Стробери 15 поена.

У наредном колу Раднички на свом паркету чека Широки.

Од самог старта утакмице у Загребу екипа Радничког неметнула је свој стил игре. Репрезентазтивац Калинић, Марко Мариновић и Ди Џеј Сили почели су одлично па је већ после пет минута било 14:4 за српски тим.

Крагујевчани су доминирали у тим тренуцима, почетком осмог минута имали суи +15 (22:7), а до краја прве деонмице Цибона је серијом 7-0 спустила на 22:14.

Иако се можда очекивало да ће Цибона наставити у ритму у којем је окончала прву деоницу, Крагујевчани то нису дозволили.

Младђан и Мариновић су далекометним хицима вратили двоцифрени вишак својој екипи, а након поена Јевтовића у 15. минуту Раднички је имао и +20 (37:17). До краја полувремена Цибона је смањила дефицит на 15 поена поенима Стоберија и Шарића (43:28).

Крагујевчани су предност од 15-ак разлике одржавали до средине треће деонице када је Цибона преко Стоберија, Шарића и Жижића спустила на минус 9 – 57:48 у 26. минуту.

Међутим, Крагујевчани су још једном одговорили на прави начин. Млађан и Леђић били су веома расположени па је Раднички пред последњих десет минута имао 11 поена вишка (66:55).

Цибона је у последњој четвртини покушала исхитреним шутевима за три поена да сустигне предност Радничког, али није погађала и гости су однели веома важну победу из Загреба.