Послије дуго, дуго времена: Србија води у квалификацијама!

Фудбалери Србије савладали су Аустрију 3:2 (2:1) и преузели прво место у Групи Д квалификација за Светско првенство после три кола.

Душан Тадић одиграо је маестрално на полупразном „Рајку Митићу“ те са две асистенције и голом био најзаслужнији за другу победу „Орлова“ у низу. Везиста Саутемптона је у првом полувремену два пута наместио гол Александру Митровићу, гости су се враћали после грешака наше одбране, али 15 минута пре краја Тадић сам тресе мрежу и одушевљава навијаче. Србија после три кола дели прво место са Ирском са по седам бодова, али има најбољу гол разлику 8:4. Трећи је Велс са пет, којем „Орлови“ гостују 12. новембра у Кардифу.

Група Д, 3. коло:
Србија – Аустрија 3:2 (2:1)
Митровић 6, 23, Тадић 74 – Сабицер 16, Јанко 62
Србија: Стојковић – Настасић, С. Митровић, Ивановић – Коларов, Фејса, Миливојевић, Рукавина – Тадић, Костић (Катаи 66′) – Митровић (Гудељ 77′)
Аустрија: Озџан – Вимер, Хинтергер, Драговић, Клајн – Алаба, Баумгартлингер (Илсанкер 58′) – Арнаутовић, Јунузовић (Шоф 63′), Сабицер – Јанко
Србија је одиграла тактички изванредно, свесно је препуштала играчима Аустрије контролу над лоптом, те брзим нападима углавном по десној страни лако стизала до гол шанси.  Повели су „Орлови“ већ у шестом минуту када су Ивановић и Костић експресно изнели лопту до Тадића, који оставља Митровића самог испред гола гостију, а он постиже први такмичарски гол после три године.

Међутим, није прошло ни десет минута, а гости су изједначили. Притисак Аустријанаца донео им је резултат, слабо је реаговао Митровић после шута Клајна, лопта се одбија до Сабицера који лако вара Стојковића. Ипак, већ у 23. минуту Србија је опет водила. Опет су наши играчи пробили по десној страни, опет је Тадић послао фантастичан пас у казнени простор, где је Митровић добро скочио и други пут савладао Озџана.

tadic

Контролисали су „Орлови“ ритам меча у наставку, вребали нову шансу из контри, Митровић и Костић не користе две добре ситуације, Рукавин још једну, док с друге стране Сабицер и Арнаутовић не успевају да опет изједначе, иако погађају и стативу.
Ипак, пола сата пре краја опет је одбрана Србије реаговала очајно, велики кикс је направио капитен Ивановић, а Стојковић не успева да заустави тројицу Аустријанаца, па Јанко тресе мрежу за 2:2.

Уследио је притисак Србије, Митровић добро шутира са ивице казненог што брани Озџан, али 15 минута пре краја наши фудбалери ипак успевају да поведу трећи пут.
Овај пут акција је кренула са леве стране, траљав шут Коларова се претворио у додавање до Тадића, којем се лопта одбија од стопало али вара једног штопра Аустрије, па најбиљи играч Србије улази у гол шансу коју не пропушта и доноси победу „Орловима“.