Пораз одбојкашица и од Италије

Одбојкашице Србије порежене су од Италије у Рио де Жанеиру у другом мечу првог викенда Гран Прија са 3:1 (25:16, 25:19, 29:31 и 25:17), после 108 минута игре.

Ово је други пораз изабраница Зорана Терзића, јер су претходно изгубиле од Јапана са 3:0.

У наредном мечу Србија се у недељу у последњем колу састаје са домаћином Бразилом који је са 3:0 победио Јапан.

Утакмицу у Кариока Арени 1 посматрало је 1520 гледалаца, а судили су Карина Ноеми Рене из Аргентине и Патриша Ролф из САД.

За разлику од меча са Јапаном, у дуелу са Италијом сениорке Србије су добро одиграле само трећи сет. Прва два сета нису показала реални квалитет који Србија поседује, а слично је било и у четвртом. Италија је била одлична у одбрани, али и стрпљива у нападу, што јој је на крају и донело победу.

Финални турнир Гран Прија одиграће се у Бангкоку, у Тајланду, од 6 – 10. јула. Поред домаћина, Тајланда, на Финалном турниру елитне дивизије играће још пет најуспешнијих репрезентација после три одиграна викенда.