ИН4С

ИН4С портал

Поповић се предомислио: Сад му се остаје у загрљају ДПС-а

1 min read

Либерална партија  још увијек није одлучила да ли ће напустити владајућу коалицију и прећи у опозицију иако је њен лидер Андрија Поповић најавио такав сценарио нако уласка у НАТО.

Главни одбор ЛП јуче је расправљао и о реализацији постизборног Споразума о заједничком политичком дјеловању са Демократском партијом социјалиста, Социјалдемократама, Бошњачком странком, коалицијом Албанци одлучно и Хрватском грађанском иницијативом.

Од руководства ЛП затражено је да, уважавајући кључне одреднице садржане у споразуму као и стварни интерес закључења коалиционог споразума, на састанку лидера коалиције покрене идеју креирања консензуса у односу на најважнија друштвена питања, нарочито на економском и социјалном плану„, саопштено из ЛП.

Поповић је „Вијестима“ рекао да се о коалиционом споразуму само расправљало, а да ће се о евентуалном преласку у опозицију одлучити након редовне изборне конференције у партији.

Он је средином марта рекао да је његова партија, након званичног уласка Црне Горе у НАТО, спремна да напусти власт и пређе у опозиционе клупе уколико ДПС не буде испуњавао обавезе из коалиционог споразума.

Поповић је тада рекао да његова партија због НАТО интеграција свјесно прихвата улогу украса у владајућој коалицији. Ништа нећемо предузимати док се тај процес не оконча, а након тога смо спремни да пређемо у опозицију, о чему ће одлуку донијети највиши партијски органи, казао је у марту лидер ЛП.

Уколико би та партија изашла из власти владајућа коалиција би остала на 41 посланика. Та партија могла би озбиљније уздрмати ДПС, у Подгорици гдје би садашња власт остала без већине уколико ЛП оде у опозицију.

ЛП је 2013. замрзао коалицију са ДПС-ом, јер нијесу били задовољни испуњењем предизборног договора.

Подјелите текст путем:



Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:

     

6 thoughts on “Поповић се предомислио: Сад му се остаје у загрљају ДПС-а

  1. Чу више, десет пута више. Ово НИЂЕ нема, да партија која нема гласаче да је парламентарна. Част мањинским партијама, оне без обзира на бројност треба да су у парламенту, па чак и роми, тј Цигани. И срамота је што немају свог представника у парламенту.

  2. Mislim da u istoriji političkog sistema nije zabilježeno da neko tako nezasluženo „zaradi“ mandat u Skupštini, pa njegovo poslaničko mjesto ne „vrijedi“ nekoliko glasova, tu se ne može ni kombi „napuniti“!

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *