Једном је морало стати! Србија -Хрватска 11:12 ( 1:1, 4:4, 4:4, 2:3 )

У току је меч полуфинала Свјетског првенства у ватерполу, које се игра у Будимпешти. Играју Србија и Хрватска.

Невјероватна серија српских ватерполиста, бескрајних и доминантних побједа над свима, окончана је вечерас поразом од Хрватске 11:12, у полуфиналу Свјетског првенства у Будимпешти. Гледали смо изузетно квалитетан меч, са пуно голова на обје стране. Србија је била одлична, али су Хрвати, једноставно, били бољи, таман за тај један гол.

Меч је почео доста нервозно. До половине прве четвртине није било голова ни на једној страни. Хрвати су чак пропустили прилику са два играча више. Али након тога Андрија Прлаиновић користи ”играча више” и ударцем са дистанце постиже гол за 1:0!!!!!!!

До краја четвртине Сандро Сукно је успио да изједначи на 1:1, али је Прлаиновић, почетком друге четвртине, опет погодио за 2:1!!! Услиједила је необична ситуација са три играча (!!!) више за Србију, што доводи до повећања предности на 3:1! Ипак, Хрвати смањују преко центра Лончара, који ”шраубом” погађа за 2:3!!! Потом, Андро Бушље, потпуно неочекивано за њега, шутира са дистанце и изједначава на 3:3.

Друга четвртина завршава нерјешено! Поново је Прлаиновић погодио за 4:3. Узвратио је Сукно за 4:4. Затим је центар Србије Пијетловић довео Србију у предност од 5:4. И кад се очекивало да ”делфини” оду на одмор са голом предности, долази до непотребног фаула над Сукном, који доводи до искључења за Србију, и брзе акције Хрвата пред нашим голом – Бушље за 5:5!

Трећа четвртина је протекла у веома изједначеној нападачкој утакмици. По систему „гол за гол“, Хрвати су стизали сва вођства Србије, и голове Пјетловића, Прлаиновића ( два пута ), Ранђеловића – Хрвати су поравнавали мајсторијама Сукна и Јоковића ( обојица по два гола )! Тако је и овај дио игре завршио резултатом 4:4, – за укупних 9:9!

Посљедења четвртина почиње изузетном контром Србије и ШЕСТИМ!!! голом Прлаиновића за 10:9! Али Хрвати опет стижу преко центра Лончара на 10:10. У неуморном погађању, до краја утакмице, Хрвати су концентрисанији, – и за један гол бољи у овом својеврсном шутерском маратону. 12:11 за Хрвате!!!

3 thoughts on “Једном је морало стати! Србија -Хрватска 11:12 ( 1:1, 4:4, 4:4, 2:3 )

1. ХРВАТИ СУ УНАПРИЈЕД ПОРАЖЕНИ – ЊИМА, UNATOČ СВЕВИШЊЕМ, ГОСПОДАРИ МРЖЊА! А – БИЋЕ ЈОШ УТАКМИЦА, ОВО ЈЕ САМО ТРЕНИНГ САВЈЕСТИ, ОВО СВЕЦИ ТУРАЈУ ПРИЛИКЕ КАО УОЧИ КАРАЂОРЂЕВОГ СРЕТЕЊА!