И поред добре игре ”црно-белих”, Партизан – Олимпијакос 1:3!

Фудбалери Партизана вечерас на свом стадиону ( 20.45 ) дочекују атински Олимпијакос у првом мечу трећег кола квалификација за Лигу шампиона. Најављени састави: Партизан (4-2-3-1): Кљајић – Вулићевић, Ћирковић, Остојић, Н. Р. Милетић – Евертон, Косовић – Јанковић, Тавамба, Леонардо – Ђурђевић Олимпијакос (4-2-3-1): Капино – Фигеирас, Ретсос, Ромао, Куртис – Ођиђа Офое, Сиопис – Мехди Карсела, Фортунис, Марин – Бен

Фудбалери Партизана вечерас су на свом стадиону, поражени од атинског Олимпијакоса са 1:3 ( 1:1 ) у првом мечу трећег кола квалификација за Лигу шампиона.

Партизан (4-2-3-1): Кљајић – Вулићевић, Ћирковић, Остојић, Н. Р. Милетић – Евертон, Косовић – Јанковић, Тавамба, Леонардо – Ђурђевић
Олимпијакос (4-2-3-1): Капино – Фигеирас, Ретсос, Ромао, Куртис – Ођиђа Офое, Сиопис – Мехди Карсела, Фортунис, Марин – Бен

Олимпијакос је повео у Хумској преко Бена већ у 6.мин. Брзоноги нападач комбиновао је са Марком Марином, некадашњи крилни играч Челсија и Вердера му је дотурио лопту, а овај побјегао Косовићу, Ћирковићу и Евертону, послије чега је рутински погодио ближи угао – 0:1.

Иако је услиједио хладан туш на стадиону Партизана већ на старту, Партизан се брзо опоравио и четири минута по примљеном голу изједначио на 1:1. Дугу акцију покренули су Леонардо и Ђурђевић, репрезентативни нападач је сјајно пронашао Јанковића на другој страни, а овај убацио на петерац где је Тавамба уз много среће погодио мрежу.

Послије овако силовитог почетка на обје стране, Партизан је успоставио контролу над игром, успио да стабилизује одбрану и да напада стварајући шансе. Послије првог полувремена српски шампион је био боља екипа у сваком смислу.

Друго полувријеме је настављено обостраном офанзивном игром, – Леонардо је промашио чисти зицер за вођство Патризана. Убрзо је стигла казна. Стријелац првог гола за Грке, фудбалер Олимпијакоса Бен, постигао је евро-гол за 1:2.

Фудбалер Олимпијакоса Еменике, пред сам крај утакмице, изненадио је одбрану Партизана, и тако је, већ сада, извјесно, и поред солидне игре Београђана против фаворизованих Грка, и чињенице да је остало да се игра још 90 минута у Атини, – овај дуел, нажалост, већ сада ријешен.