„Орлови“ рутински против Белгије

Кошаркашка репрезентација Србије савладала је селекцију Белгије са 74:54 у оквиру последњег меча групне фазе Евробаскета у Турској.

Најефикаснији у редовима „орлова“ био је Бобан Марјановић са 22 постигнута поена. Богдановић је додао 12, а Мачван десет.

Код Белгијанаца најрасположенији био је Леконт са 12, Ервел је имао десет, а Ван Росом девет поена.

Попут меча са Великом Британијом, „орлови“ су још једном одиграли рутински и без икаквих проблема забележили још једну победу.

Од самог почетка Србија је наметнула свој ритам и остварила предност коју је постепено повећавала.

Белгијанци су имали много проблема да пробију бедем одбране Србије, а на другој страни су изабраници селектора Ђорђевића били стрпљиви и користили сваку ситуацију за постизање „лаких“ поена.

Селектор Ђорђевић је одлично расподелио минутажу, одмор су добили Кузмић и Јовић, који су одиграли само десет то јест шест минута, а већу минутажу имали су Лучић, Мицић и Мачван.

Србија је групну фазу у Истанбулу завршила са четири победе и једним поразом.

Противник у осмини финала и коначан пласман у групи биће познат после вечерашњих утакмица.