ИН4С

ИН4С портал

Оливер Ивановић је борбен и има подршку државе Србије

1 min read

Шеф Канцеларије за Косово и Метохију Марко Ђурић очекује да суђење Оливеру Ивановићу буде фер и да буде довољно времена за адекватну припрему одбране. Захтев одбране је да рок од 30 дана буде продужен, каже Ђурић за РТС.

Oliver-IvanovicМарко Ђурић је, гостујући у Дневнику РТС-а, рекао да је тиму за одбрану Оливера Ивановића потребан адекватан временски период да прикупи доказе и материјале, с обзиром на то да је оптужба имала 15 година времена за прикупљање материјала.

Захтев одбране је да рок од 30 дана за припрему буде продужен, рекао је Ђурић и додао да би било добро да тај захтев буде уважен, јер постоји могућност да буде одржано још једно припремно рочиште.

Ђурић је рекао да је Оливер Ивановић борбеног расположења, у чему има подршку како своје породице и сарадника, тако и државе Србије.

Истиче да Србија стоји не само уз Оливера Ивановића, већ и уз остале који су оптужени у овом процесу који је, додаје, у политичком смислу погодио целу српску заједницу на Косову и Метохији.

„Ми, пре свега, захтевамо да они буду пуштени да се бране са слободе, јер нема ниједног озбиљног, правног аргумента да они буду у притвору даље… Мислим да је веома важно да се овај поступак спроводи фер и да не буде даљег удаљавања нашег народа и институција које су носиоци правосуђа у покрајини“, нагласио је Ђурић.

Говорећи о сарадњи са Еулексом, Ђурић је рекао да се са њима мора разговарати и истакао да су српски представници на КиМ тражили састанак.

„Наши представници желе да пронађу начин да неповерење буде превазиђено. Очекујем да до састанка дође што пре, а та питања и ти проблеми треба да буду решени јер је то наш интерес. Такође, екстремни потези где се Еулекс пореди са нацистичким режимом нису у интересу српске заједнице“, нагласио је Ђурић.

Додао је да то не значи да на Еулексу не лежи највећа одговорност за такву врсту антагонизма и забринутости и страха.

Говорећи о подршци „Српске листе“ за избор Исе Мустафе, Ђурић је рекао да до сада Срби у јужној покрајини нису имали никаквог утицаја на институције и да се сада тражи партнер са којим би могли да пројектују свој утицај.

„Нема косовске владе без ‘Српске листе’. Представници ‘Српске листе’ траже партнера у албанским странкама да се заустави пљачкашка приватизација, који ће омогућити да се створи Заједница српских општина“, нагласио је Ђурић.

Говорећи о наставку дијалога у Бриселу који је заказан за 4. септембар, Ђурић је истакао да ће бити речи о неформалним темама, као што су прелази, енергетика, телекомуникације, али да је за пробој политичких тема потребно сачекати да се на КиМ формирају институције.

Подјелите текст путем:



Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:

     

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *