Звезда и Партизан испустили побједе- али освојили прве бодове!

Полуфинале Дејвис купа игра се од петка до недјеље на стадиону фудбалског клуба Лил. Први меч игра се од 13.00, а послије дуела Лајовића и Пуја на терен ће изаћи Ласло Ђере и Жо-Вилфрид Цонга.

У утакмици првог кола групе Б Лиге Европе, београдски Партизан је одиграо одличну утакмицу на гостовању у Берну, одигравши нерјешено 1:1 против домаћина Јанг Бојса. У тој утакмици ”црно-бели” су дошли у вођство, изванредним поготком Николе Јанковића, на асистенцију Тошића, у 11.минуту. Међутим, домаћин је убрзо изједначио у 14.минуту. До краја меча, Београђани су пружили добар отпор и приказали равноправну игру са домаћином. Било је шанси да Партизан побједи ( поготово Тавамба у 81.мин ), али и да изгуби ( када је голман Стојковић средином другог полувремена спасао два чиста зицера ).

У другом мечу групе Б кијевски Динамо је поразио албански Скендербег са 3:1 ( иако је тим из Албаније водио са 1:0 на полувремену )

Касније, на стадиону ”Рајко Митић” у Београду, одиграна је утакмица 1.кола ”Х” групе између Црвене Звезде и БАТЕ Борисова.

У 15.минуту је 0:0 на Звездином стадиону. Гости су имали 100% шансу у 11.минуту, и из једног контранапада погодили пречку. Након тога, игра се стабилизовала са обје стране. Гости су опасни у сваком нападу, али се углавном бране. Звезда несигурна у организацији игре, и без праве идеје у завршници.

Друго полувријеме почело је са нешто офанзивнијом Звездином игром. У једној од таквих акција, одбрана Бјелоруса је била крајње статична, Немања Радоњић се прикрао петерцу и на центаршут са стране, из непосредне близине савладао голмана БАТЕ-а. Од 54.мин 1:0 за Звезду!!!

Два минута послије тога, Срнић промашује чисти зицер! А минут послије, Радоњић искоса шутира право у голмана!!! Од 60.минута гости се враћају у игру, крећу у нападе. У 64.мин. још једном лопта погађа пречку Звездиног гола. И онда, у 72.мин, онако лако како су постигли гол, ”црвено-бели” су примили изједначујући гол. Сигневич погађа главом, неометано са пар метара, на центаршут са десне стране.

До краја утакмице Звезда је константно нападала, али безуспјешно! Тако је утакмица завршена нерјешено 1:1!