Новак стрпљивом игром сломио Вавринку и сачувао снагу за финале и Надала!

novak-djokovic4

Најбољи српски тенисер Новак Ђоковић победио је Станисласа Вавринку у полуфиналу завршног Мастерса у сезони са 6:3, 6:3, и за титулу ће се борити против највећег ривала, Рафаела Надала. Новак је стрпљивом игром изградио тријумф, решен да сачува снагу за борбу за титулу, користећи добро изласке на мрежу, али и неизнуђене грешке противника (14 наспрам 34).

Победника овог меча у финалу чека Рафаел Надал, који је рутински савладао Роџера Федерера, а Вавринки и Ђоковићу је овај дуел четврти у овој сезони. До сада је тријумфовао Новак, Швајцарац га је добро намучио на Аустралијан Опену и УС Опену, а у Паризу је лако савладан. Вавринка га је само два пута победио у 16 дуела, последњи пут давне 2006. године у Бечу.

Први је сервирао Ђоковић и то успешно, не дозволивши ривалу да дође до прилике за брејк после два изгубљена поена на старту. Узвратио му је Вавринка, а затим и искористио другу брејк шансу за преузимање вођства, чиме је казнио Новака за лоше нападе и изласке на мрежу.

Експресно је Новак показао психичку стабилност, узвративши истом мером, а онда је био неумољив при сервису за 3:2. Не блиста Новак игром, али стрпљиво гради резултат, одржавајући предност захваљујући сервису.

Заиграо је како треба кад је било најпотребније, и то поеном за нови брејк, чиме је себи омогућио да сервира за освајање сета. Није пропустио прилику да направи први корак ка финалу, искористио је прву сет лопту, и то након спречавања брејка.

Нанизао је и четврти узастопни гем у наставку, отворивши други сет брејком, а онда Вавринки није ни поен узео на Новаков сервис. Морао је Швајцарац да крене на све или ништа, уз један добар челенџ је везао два поена и коначно прекинуо серију ривала.

После спектакуларне борбе за наредни гем, Ђоковић је два пута спречио брејк, а потпуно је разоружао ривала једним поеном, и Вавринки је преостало само да му честита. Наредним сервисом Новак је оставио ривала „на нули“, а онда му је препустио нови гем.

Задовољио се Новак брејком на почетку сета, решио је да приведе стрпљиво меч крају и сачува снагу за финални дуел са Надалом, и после сат и 25 минута игре, искористио је прву сет лопту за тријумф пред дуел са највећим ривалом.