Не постоји минут у коме он није дао гол: Ибрахимовић ушао у историју фудбала

Zlatan-Ibrahimovic-5

Фудбалер Пари Сен Жермена и репрезентативац Шведске Златан Ибрахимовић ушао је у историју фудбала, пошто је током каријере постизао голове у сваком минуту утакмице.

Он је у пријатељској утакмици против Естоније (2:0), на којој је постигао два гола, био стрелац и у 24. минуту и тако комплетирао невероватан статистички податак.

На том мечу је престигао рекорд Свена Ридела по броју голова за репрезентацију Шведске, који нападач ПСЖ-а сада држи са 50 погодака.

Поред Ибрахимовића, исту ствар је урадио само још најбољи фудбалер данашњице и играч мадридског Реала Кристијано Роналдо, када је у фербуару постигао гол у седмом минуту против Атлетик Билбаа и тако, како и Златан, успео да (наравно, на различитим утакмицама) буде стрелац у сваком од 1. до 90. минута.

Ибрахимовић је каријеру почео у Малмеу, а играо је још за Ајакс, Јувентус, Интер, Барселону и Милан.

За репрезентацију Шведске одиграо је 99 утакмица.

1 thought on “Не постоји минут у коме он није дао гол: Ибрахимовић ушао у историју фудбала