ИН4С

ИН4С портал

НАТО имао доказе о злочинима ОВК-а

1 min read
НАТО снаге Кумановским споразумом преузеле на себе заштиту свих грађана на Косову*, а да је под таквом заштитом убијено и нестало више од 3.500, а протјерано 250.0000 људи.
OVK

Терористичка УЧК, илустрација

У извјештају Дика Мартија о трговини органима на Космету пише да су тајне службе Њемачке, Италије, Британије и Грчке, Хашима Тачија идентификовале као „најопаснијег од криминалних босова“, а са активностима његове Дреничке групе били су упознати и ФБИ и аналитичари НАТО, преноси Време.

„Превасходно због чињенице да су се највећи злочини над Србима догодили пред очима Кфора, породице српских жртава убијеђене су да је сарадња међународних организација кључна за прибављање доказа. Такође сматрају да је међународна заједница, оснивањем Специјалног суда за ратне злочине на Косову, себе аболирала, “ наводи овај медиј.

Милорад Трифуновић, координатор Удружења породица несталих и киднапованих Срба на КиМ, подсјећа да су НАТО снаге Кумановским споразумом преузеле на себе заштиту свих грађана на Косову*, а да је под таквом заштитом убијено и нестало више од 3.500, а протјерано 250.0000 људи.

Да су стране службе и те како упознате са деловањем ОВК, указује и податак да се на црној листи САД налазе Џавит Хаљити, Кадри Весељи, Азем Суља и Фатмир Љимај. Дик Марти је навео да је та тврдокорна струја имала значајну моћ на Косову* последње деценије, те да су им у томе помагале западне силе које су хтеле да одрже стабилност.

„Јавна је тајна да су припадници НАТО-а по доласку, преорали уздуж и попреко територију КиМ у потрази за доказима којима би се поткрепиле неколико месеци раније написане и подигнуте оптужнице пред Хашким трибуналом против државног и војног врха Србије и СРЈ. Сви докази, који се нису уклапали у тај циљ, укључујући и пронађене посмртне остатке жртава које нису биле албанске националности, били су документовани и архивирани, али склањани у страну. Пронађене српске жртве поново су закопаване у тзв. секундарне гробнице.

Желео бих да верујем да је ово прилика да српске жртве коначно добију једнак третман са албанским и у архивама НАТО-а, тако што ће докази у тим архивама бити доступни истражитељима, тужиоцима и судијама. Желео бих и да верујем да ће им бити доступне и архиве ОВК,“ истакао је др Душко Челић, предсједник управе Координације српских удружења породица несталих и погинулих лица са простора бивше Југославије за Време.

Суд за ратне злочине припадника ОВК је почео са радом али се истражни тим Европске уније, још током истраге, суочио се са озбиљним покушајем застрашивања свједока, стога је сада брига о њиховој сигурности приоритет.

Косово* – привремено окупирана јужна српска покрајина

Подјелите текст путем:



Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:

     

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *