Наши ватерполисти разбили Црногорце на премијери СП

Изабраници Дејана Савића победили најтежег ривала у групи 11:8, а одлучујућу предност стекли у другој четвртини

andrija-prlainovic-
Ватерполисти Србије савладали су Црну Гору у утакмици првог кола Групе Д на Светском првенству у Казању – 11:8 (2:1, 4:2, 3:4, 2:1).

Најефикаснији играч утакмице био је Филип Филиповић са три гола.

„Делфини“ ће у другом колу играти против Јапана (29. јул, 16.30), а у трећем против Аустралије (31. јул, 11.10).

СРБИЈА: Д. Пијетловић, Мандић 2, Гоцић, Ранђеловић, Ћук 1, Д. Пијетловић, Никић, Алексић 2, Јакшић 1, Филиповић 3, Прлаиновић 1, С. Митровић 1, Б. Митровић. Селектор: Савић.

ЦРНА ГОРА: Лазовић, Др. Бргуљан 2, Пашковић 1, Чучковић, Да. Бргуљан 2, Радовић, Јановић 2, Укропина, Ивовић, Муришић 1, Кликовац, Јокић, Шћепановић. Селектор: Перовић.

ТОК МЕЧА:

Четврта четвртина

4. минут – 11:8 – Дарко Бргуљан је искористио играча више.

4. минут – Ранђеловић (Србија) је завршио меч због три искључења. Претходно је на другој страни три искључења зарадио Муришић.

3. минут – 11:7 – Првенац Николе Јакшића. Одлична акција „делфина“ са играчем више.

1. минут – 10:7 – Филип Филиповић је реализовао петарац после прекршаја над Николом Јакшићем. Филиповићу је ово трећи гол на мечу.

Трећа четвртина – 3:4

8. минут – 9:7 – Млађан Јановић на истеку ове деонице враћа наду Црногорцима пред последњу четвртину.

6. минут – 9:6 – Андрија Прлаиновић постигао је први гол, баш када је било важно, јер су Црногорци опасно запретили. И овај погодак је постигнут у ситуацији са играчем више.

5. минут – 8:6 – Душан Мандић одмах после тајм-аута Дејана Савића даје гол за „плус два“.

5. минут – 7:6 – Вјекослав Пашковић. Таман када се наш искључени играч враћао у игру, Пашковић је прецизно шутирао са крила.

4. минут – 7:5 – Дарко Бргуљан брзо враћа своју репрезентацију на два гола заостатка.

3. минут – 7:4 – Стефан Митровић. На асистенцију Милана Алексића, Митровић је из близине материјализовао играча више.

2. минут – 6:4 – Драшко Бргуљан својим другим голом враћа Црну Гору на „минус два“. Имао је доста среће, јер се лопта од блока одбила у мрежу. Погодак са играчем више.

Друга четвртина – 4:2

7. минут – 6:3 – Млађан Јановић прекида серију страшним шутем са велике удаљености.

7. минут – 6:2 – И Милан Алексић је погодио други пут. Асистенција Пијетловића и погодак Алексића за серију 4:0.

6. минут – 5:2 – Други гол Филипа Филиповића, овај пут из контранапада, за велику предност Србије.

4. минут – 4:2 – Стрелац Милан Алексић. Још један гол ударцем са дистанце и први пут „плус два“.

3. минут – 3:2 – Душан Мандић, најбољи играч завршног турнира Светске лиге, вратио је Србију у вођство.

2. минут – 2:2. На истеку другог минута Никола Муришић снажно и прецизно је пуцао и савладао иначе одличног голмана Пијетловића.

Прва четвртина – 2:1

8. минут – 2:1 – Милош Ћук! Србија је искористила играча више 12 секунди пре краја прве деонице. Ћуку је ово 100. утакмица за репрезентацију.

7. минут – 1:1 – Драшко Бргуљан је изједначио.

5. минут – 1:0 – Филип Филиповић! Коначно су „делфини“ искористили играча више, из трећег покушаја.

4. минут – Голова нема. Одбране су чврсте, Црногорци нису реализовали два играча више, а Срби једну такву ситуацију.

1. минут – Утакмица је почела.

19:01 – ФИНА је само дан пре почетка овог шампионата тражила од свих репрезентативаца Србије и Мађарске да се подврну допинг тесту.

18:55 – У већ одиграним утакмица постигнути су следећи резултати: Хрватска – Канада 12:7, Бразил – Кина 9:9 (Група А), Грчка – Италија 11:10 (Група Б), Јужна Африка – Аргентина 10:6, Мађарска – Казахстан 14:5 (Група Ц).
У Групи Д се поред Срба и Црногораца касније данас састају и Јапан – Аустралија.

18:52 – Црна Гора је подмладила тим, у Казању нема Николе Јановића, Антонија Петровића и Саше Мишића.

18:49 – Селектор Дејан Савић
„Освајањем Светске лиге остварили смо главни циљ ове сезоне, али то нам не даје за право да идемо опуштено на Светски шампионат. Идемо у Казањ без притиска, али традиција српског ватерпола и карактер ових играча не допуштају нам да се опустимо. Желимо да се вратимо на врх светског ватерпола“.

18:45 – Истог мишљења као и селектор је Филип Филиповић:
„У Казању ћемо играти пре притиска јер смо раније већ остварили главни циљ. Знамо да су очекивања велика, наравно, и ми желимо да освојимо медаљу. Растерећни смо, морамо да останемо у врху светског ватерполо и наставимо континуитет у резултатима, што се од нас и очекује“.