Наше кошаркашице у четвртфиналу

Кошаркашице Србије успеле су да се пласирају у четвртфинале Светског првенства, које се игра у Истанбулу. Савладана је селекција кубе резултатом 86:79. Наредни противник наше селекције је репрезентација Турске. Меч је на програму у петак, директан пренос је на програмима РТС-а.
Srbija-Kina
21.44 – Кошаркашице Србије добро ушле у друго полувреме, брзос тигле до плус седам – 48:41. Кубанке успевају да се ослободе притиска и серијом 6:0 поново ухвате резултатски прикључак. Противнице успевају и да поведу 51:50. Ипак наше брзо долазе до даха и поново воде. До крај периода велика борба и резултатска клацкалица. На крају Кубанке добијају овај период игре са 23:18 и у последњу четвртину улазе са два поена предности 62:60.

21.24 – Почело је друго полувреме.

21.10 – На полувремену наше кошаркашце воде са 42:39. Друга четвртина припала је Србији са 26:16. Много боља игра наших девоки. Много агресивније су кренуле, брзо стигле предност поритивница и преокренуле резултат усвоју корист. Кубанке идаље одличне са полудистанце, али ипа наше успеле да направе плус десет удругом периоду и на одмор одуса предношћу од три поена.

20.49 – Прва четвртина припала је Кубанлама 23:16. Наше кошаркашице боље ушле у меч. Међутим, средином периода дошло је до проблема у нападу, и лоше реализације нашег тима. С друге стране противнице су мање грешиле, биле прецизније и стигле до предности од седам поена након првих десет минута игре.

20.30 – Почео је меч осмине финала између Србије и Кубе.

20.25 – Након интонирања химни очекујемо почетак меча.

20.00 – За тридесет минута почиње меч између Србије и Кубе и борба за четвртфинале Мундобаскета у Турској.

Кошаркашице Србије су спремне за нови испит на Светском првенству у Турској – у борби за четвртфинале играју против Кубе.

Селектор Марина Маљковић није била превише задовољна после победе над Кином, и упозорила играчице да не смеју толико да греше у наставку такмичења.

„Ни случајно не сме да се понови оваква игра у наставку шампионата. Потребно је да се направи добар баланс позитивних ствари из прве две утакмице“, изјавила је Маљковићева након меча са Кином.

Куба је победом над Јужном Корејом од 73:57 освојила треће место у Групи Ц, док је Србија раније заузела другу позицију у Групи Д.

Утакмица између Србије и Кубе игра се у Истанбулу, а директан пренос меча је на нашем Другом програму.