ЛШ: Монако и Атлетико у четвртфиналу

Фудбалери Монака и Атлетико Мадрида пласирали су се у четвртфинале Лиге шампиона.

Monaco Soccer Champions League

Монако је у двомечу био бољи од Арсенала, који је славио 2:0 у реваншу, али је то било недовољно због пораза од 3:1 у Лондону.

Атлетико је међу осам најбољих у Европи стигао елиминисавши Бајер Леверкузен на пенале 3:2. У реваншу у Мадриду домаћин је славио 1:0, колико је био и за Немце у првом мечу.

Арсенал је био бољи у реваншу, али није био довољно убедљив. „Тобџије“ су често стрепеле од контри домаћина, али су головима Оливијеа Жируа и Арона Рамзија, који је погодио 11 минута пре краја стигли на гол од четвртфинала.

Седам минута пре краја Алексис Санчес је умало постао херој северног Лондона, али му је Данијел Субашић украо славу зауставивши шут на гол линији.

Атлетико је уз мало среће анулирао предност Бајера, шут Марија Суареса је закачио Омера Топрака и преварио Бернда Лена за 1:0. У наставку меча у Мадриду екипе нису много ризиковале, тек је у продужетку Гарсија имао добру шансу, али су одлучили пенали.

Почело је промашајима на обе стране, Гарсија је шутирао преко гола, док је Облак одбранио шут Чалханолуа. Потом су Гризман и Ролфс били прецизни, да би после поготка Суареса, Топрак такође промашио.

Међутим, Коке очајно шутира и омогућава Кастру да изједначи на 2:3, а онда Торес рутински реализује пету серију. Искусни Кислинг је добио највећу одговорност код гостију, али није издржао притисак. Промашио је, па је Атлетико завршио у четвртфиналу.

Међу осам најбољих у Европи раније су се пласирали Пари Сен Жермен, Реал Мадрид, Бајерн Минхен и Порто. Последња два тима биће позната у среду увече, после реванша Барселона – Манчестер Сити и Борусија Дортмунд – Јувентус.