ЛШ без Енглеза, прошли Барса и Јуве

Фудбалери Барселоне и Јувентуса последњи су учесници четвртфинала овогодишњег издања Лиге шампиона.

Spain Soccer Champions League

Барселона је победила Манчестер сити у реваншу са 2:0 и тако се са укупних 4:1 пласирала у четвртфинале осми пут у низу.

Јувентус је до пласмана међу осам најбољих екипа Европе дошао после гостовања у Дортмунду. Екипа Масимилијана Алегрија је после тријумфа од 2:1 на свом терену, славила у Немачкој са 3:0.

Дуел на Камп Ноу обележили су Лионел Меси и голмани обе екипе. Сјајни Аргентинац није био стрелац, али је још једном потврдио своју класу. Излуђивао је гостујуће играче, а био је и асистент код јединог гола који је у 31. минуту постигао Ракитић.

Управо је голман Џо Харт сјајним интервенцијама спречио Аргентинца да постигне гол, а заблистао је и голман Барсе Тер Штеген који је 13 минута пре краја ’скинуо’ пенал Агуеру и тако отклонио могућност повратка Ситија у меч.

На утакмици у Дортмунду блистао је Карлос Тевес који је раним голом у 3. минуту одредио ток утакмице. Аргентинац је и у наставку био сјајан, асиситирао је код другог гола који је постигао Мората, а био је стрелац и трећег у 79. минуту.

У четвртфинале су се већ пласирали Порто, Реал Мадрид, ПСЖ, Бајерн, Монако и Атлетико Мадрид, а парови ће бити одређени на жребу у петак.