”Неки нови клинци” надиграли Келн ( 1:0 за Звезду )!

У 19.00 часова, фк Црвена Звезда игра утакмицу другог кола Лиге Европе, гостујући њемачком Келну. Императив је да београдски клуб остане непоражен на овом гостовању, мада на таласу најновијих успјеха ”црвено-белих” а и добрих игара српске репрезентације, многи навијачи некадашњег првака Европе прижељкују побједу Звезде, - и наплату старих дугова, још из 1989.г., када је генерација Стојковића, Савићевића и Просинечког, избачена у двомечу са Келном, из трећег кола Купа УЕФА.

Стојковић ( али не ”Пикси”), Бабић, Гобељић, Крстичић, Срнић, Радоњић, Пешић, Рачић…. ко зна за ове клинце!? Е па знаћемо сви! Зазнала је Европа! Од вечерас, ово су момци који су надиграли њемачки Келн на њиховом терену, и вратили Звезду на њено мјесто, упражњено скоро три деценије!!!

У 19.00 часова, фк Црвена Звезда играла је утакмицу другог кола Лиге Европе, гостујући њемачком Келну. Императив је да београдски клуб остане непоражен на овом гостовању, мада на таласу најновијих успјеха ”црвено-белих” а и добрих игара српске репрезентације, многи навијачи некадашњег првака Европе прижељкују побједу Звезде, – и наплату старих дугова, још из 1989.г., када је генерација Стојковића, Савићевића и Просинечког, избачена у двомечу са Келном, из трећег кола Купа УЕФА.

У првих 20 минута игре Звезда у потпуности контролише игру, чак је и опаснија у завршници од њемачког тима. У 7.минуту Канга је имао 100% шансу!!! Изашао је у ситуацију ”један на један” са голманом, и у дриблингу отишао превише у десну страну, тако да није могао да погоди празан гол Њемаца!

У 26. минуту, Боаћи је неуспјешно шутирао главом, – тик поред гола! Али у 30.минуту, његов шут са ивице шеснаестерца био је неодбрањив! 1:0 за Звезду!!! И у наставку меча Звезда игра пуно боље, и права је милина гледати, послије толико времена, да један наш фудбалски тим, толико доминира у утакмици против екипе из најјачих европских лига!

У истом стилу почело је и друго полувријеме. Првих 10-так минута доминира Звезда. Боаћи покушава шут из даљине, али без успјеха. Касније ће тамнопути Звездин нападач изаћи због истегнућа мишића, и то ће, случајно или не, означити промјену стања на терену. Од 55.минута, Келн напада, а Звезда се брани. Дјелује да је тим ”црвено-белих” и у овој дефанзивној улази некако зрелији, стабилнији и да зна шта хоће. Највише проблема Звезди прави Јојић, бивши Партизанов играч, који у 58. и 65. минуту погађа стативу!!! Ту је Звезда имала среће, – као и у 74.мин када је Битенкур трећи пут погодио стативу гола Београђана!

У 85. минуту, очигледан је умор њемачких фудбалера, који више немају снаге да тако снажно притискају Звездину одбрану. Ипак, наредних 10 минута Њемци и даље нападају. Судија је 5 минута продужио меч, а и првом минуту наставка Борјан брани чисти зицер, и ту је крај неизвјесности. ”Црвено-бели” чувају лопту до краја, – и то је прва Звездина побједа у групној фази Лиге Европе!

Пошто је лондонски Арсенал побједио Бате Борисов у гостима са 4:2, сада је Црвена Звезда друга на табели са освојена 4 бода, два мање од водећег Арсенала, а три више од Бјелоруског тима који има само 1 бод, док је Келн без бодова!!!

1 thought on “”Неки нови клинци” надиграли Келн ( 1:0 за Звезду )!