ИН4С

ИН4С портал

Лекић: Ђукановић питање НАТО интеграција претвара у нову идеологију

1 min read

lekic-in4s-1024x685

Лидер Демократског фронта Миодраг Лекић казао је у интервјуу „Вијестима“ да црногорска власт питање НАТО интеграција претвара у нову идеологију која би по потреби створила и нове домаће непријатеље.

„Послије одбране комунизма, очувања заједничке државе са Србијом, међународно признате Црне Горе, Ђукановић би да сада на теми НАТО-а пропагира нови култ вишег историјског циља, са оном поруком која му највише лежи на срцу – демократију и правну државу ћемо изграђивати послије нове историјске побједе“, истакао је он.

Власт не штеди новац грађана на промоцију НАТО-а

Према његовим ријечима, у ДФ-у, као и уосталом у цијелом црногорском друшту, постоје различити погледи поводом чланства Црне Горе у НАТО-у.

„Ово јесте и основ за веома чисту позицију да о том питању треба демократски одлучити на референдуму. Нисам примијетио да неко у ДФ водијавну кампању ни за, ни против, иако има присталица и једне и друге опције. Примјетно је да актуелна власт води кампању за улазак у НАТО не штедећи новац грађана за те сврхе. А све то опет воде на начин да су резултати више него скромни. Испоставља се да је, ипак, главни проблем у томе да власт не спроводи реформе на захтјеве НАТО структура, да се званична Подогрица неодоговорно суочава са корупцијом и криминалом. Зато и нема позива Црној Гори за чланство у НАТО-у“, рекао је Лекић.

Продавање магле

Лидер ДФ-а казао је да ће најава лидера СДП-а Ранка Кривокапића о неопходности формирања државотворног блока, уколико се јавно не објасни, личити на ново продавање магле.

„Да би Демократски фронт (ДФ) ушао у државотворни блок неко мора јавно објаснити што се под тим појмом подразумијева, а док се то не учини идеја државотворног блока личиће на ново продавање магле на политичкој сцени у Црној Гори“, казао је Лекић.

Лекић је казао да је СДП-а посљедњих мјесеци јавности поручивао много тога, те да импресионира способност СДП-а и ДПС-а да након свега изреченог наставе коалициону сарадњу.

„Између осталог да жели да са својом партијом одлучно допинесе декриминализацији црногорске државе. При том је указивао на конкренте и то веома тешке корупционашке радње у извођењу конкретних особа из Демократске партије социјалиста (ДПС), дакле, њиховог коалиционог партнера. Заиста је импресионирајуће како је државни тужилац храбро и стручно оћутао јавне, конкретне наводе предсједника скупштине о криминалу у КАП-у, о финансисјким баханалијама у управљању буџетом, о свјесно штетним уговорима по државу, о новим ирационалним задуживањима итд. Ништа мање не импресионира способност СДП-а и ДПС-а да након свега изреченог наставе коалициону сарадњу. Очигледно, у питању је огороман страх од напуштања власти па и по цјену узајамног понижавања, у питању је, нажалост, и ниво политичког живота на заиста најнижем нивоу„, оцијенио је Лекић.

Он је казао да је ДФ спреман за самосталан наступ на локалним изборима, али и за заједнички наступ са опозицијом.

„Нећемо давати савјете другима. Спремени смо за самосталан наступ на локаним изборима. Исто тако бићемо отворени за све разговоре који воде окупљању неспорно опозиционих политичких снага, међу којима, разумије се, и нестраначких личности“, рекао је Лекић.

Подјелите текст путем:



Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:

     

9 thoughts on “Лекић: Ђукановић питање НАТО интеграција претвара у нову идеологију

  1. Citat: „@perfect stranger. Milsim da pristupate pitanju clanstva u NATO sa pogresne strane“

    Sa koje strane treba pitanju clanstva prici? Kakav benefit CG ceka od prikljucenja u NATO? Osim iluzije da ce biti bezbjednija. Isto kao sto je Kipar „bezbjedan“ vec nekoliko decenija. NATO je izgubio ulogu odbrambenog saveza onog dana kada se raspao Sovjetski Savez. Njega (ili tacnije globalisticku ekipu u Washington-u) ne interesuje bezbjednost ni vecih clanica a sigurno jos manje bezbjednost provizorijuma kakva je CG. Njih interesuje globalna dominacija. U slucaju prvog sukoba sa Albanijom (do, kojeg, vi mislite, nikada nece doci jer je Srbija glavni neprijatelj) oni ce rastaviti Crnu Goru kao staru kantu. Rusija ce sigurno gledati svoje interese, a zahvaljujuci „mudroj“ politici crnogorskog i srbijanskog rukovodstva, ti interesi nece konvergirati interesima CG i Srbije. Odgovor je onaj koji vi montenegrini ne volite: Stvaranje solidne,uredjene, pravne, drzave sa ozbiljnom vojskom koja, naravno, ne moze biti velika, ali koju ce respektovati susjedi,pa i velike sile. Vi to ne volite, jer nemate sposobnosti i strucnih resursa da to uradite. I onda, naravno prodajete pricu da je to nemoguce. Pa kako je kralj Nikola to mogao pod mnogo tezim okolnostima? Pardon, ni on ne valja – mnogo je srbovao. Lakse je da se udvoricki i kukavicki smjestite u NATO u nadi da cete imati zasticene guzice bez truda i muke. Nazalost, tako stvari ne funkcionisu.

    Citat: „SAD su mozda najveca prijetnja miru. Ali su, jos uvijek, redovi za vize pred ambasadama USA najveci – upravo u drzavama koje je najvise mrze. Nesto se ne tiskaju da emigrirarju u Rusiju?“

    Razlozi sto je to tako nemaju veze sa spoljnom politikom USA. Ta spoljna politika koju kreira elita u Washingtonu cesto nema veze sa pravim interesima USA, ali to je vec druga prica. Tacno je da nema guzve ispred Ruske ambasade, ali Snowden emigrira u Rusiju kao politicki disident. Tako nesto je bilo nazamislivo prije 30 godina. Stvari se mijenjaju veoma brzo i montenegrinska lopovska „elita“ ogrezla u kriminalu i fukarluku nema sposobnosti ni da to primijeti. Samo im je bitno da im neko ne izvadi guzice iz skupih auta i stanova.

  2. @perfect stranger. Milsim da pristupate pitanju clanstva u NATO sa pogresne strane. Jedino sto je vazno (za CG) u ovom slucaju je sto je korisno, a sto stetno? (Pro & Con). Odnosno da li je neutralnost, (kao sto vi tvrdite) – bolja opcija?

    PRO:

    Bezbjednost: Neutralnost koju niko ne garantuje, proglasena od strane drzave od koje se niko ne plasi, jeste (otvoreni) poziv na napad. Bezbijednost CG jedino moze da obezbijedi clanstvo u NATO. Intervenicje NATO su sprijecile vise puta sukob/rat izmedju Grce i Turske, npr.

    Ekonomski i medjunarodni odnosi: Ako su clanovi „kluba“ najvece drzave i ekonomske sile Evrope i svijeta, sigurno je da je clanstvo u tom klubu velika sansa za ekonomski boljitak i politicki ugled CG.

    CON(?): Naljuticemo nase susjede, jer sa ulaskom CG u NATO njihovi snovi o unistenju CG ili cerupanju njene teritorije – prestaju. I naljuticemo one koji nas vec nazivaju „majmunima“ i koji su nas vise puta do sada izdali i/ili zloupotrebili nase povjerenje i prijateljstvo. I od kojih nema skoro nikakvih, ili malo, ekonomskih i/ili politickih koristi.

    P.S. SAD su mozda najveca prijetnja miru. Ali su, jos uvijek, redovi za vize pred ambasadama USA najveci – upravo u drzavama koje je najvise mrze. Nesto se ne tiskaju da emigrirarju u Rusiju?

  3. Резултати истраживања које су у 68 земаља спровеле Свјетска независна мрежа и америчка агенција Галуп показују да убједљиво највећи број испитаника сматра да су САД НАЈВЕЋА ПРИЈЕТЊА ПО МИР У СВИЈЕТУ.

    Као што је познато, САД су неприкосновени шеф у окиру НАТО савеза (све најважније одлуке о војним интервенцијама доноси ова држава, док приче о „правима на вето“ земаља чланица и „једногласним одлукама“ представљају бајке за наивне).

    Е сад, ова „највећа пријетња по мир у свијету“ треба, по мишљењу неких домаћих обожаватеља Металног Анђела, Црној Гори да донесе мир, сигурност, стабилност? Повећане стране инвестиције и процват туризма?

    Не треба вријеђати мајмуне. Мајмуни су међу најинтелигентнијим животињама. Осим тога, домаћи обожаватељи НАТО-а нијесу искључиво глупаци и кукавице, већ прије свега опортунисти који доношењем катастрофалне одлуке на државном нивоу желе опет нешто да ућаре, какав новац, привилегију. Много лоши људи, прије свега.

    Никада у НАТО. Неутралност.

  4. „Лидер Демократског фронта Миодраг Лекић казао је у интервјуу „Вијестима“ да црногорска власт питање НАТО интеграција претвара у нову идеологију која би по потреби створила и нове домаће непријатеље“.
    Тачно. Честитам Лекићу на јасном политичком ставу.

  5. Svaka nova ideologija ima svrhu da se prezivi. Otprilike stare su svoje odradile i izlizale se.
    Kome je vise do podjela kojima su do sada operisali?
    Pitanje je samo mi ili oni?

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *