ИН4С

ИН4С портал

Лан – природна брана против рака

1 min read

Laneno ulje 2

Њемачка научница, докторка Јохана Будвиг доказала је уску повезаност између тјелесног садржаја масних киселина и рака.

Њена истраживања су показала да особе обољеле од рака имају знатно више засићених, а недовољно незасићених масних кисјелина у односу на здраве особе.Захваљујући ланеном уљу, овај недостатак се може значајно ублажити. Незасићене масне кисјелине – брана против рака!

Јохана Будвиг иначе хемичар по струци, веома је посвећена истраживању липида (масти). Открила је хроматографију липида и усавршила тај метод, до те мјере да је помоћу обичне анализе крви пацијента могла да направи такозвани „липидни профил“.

Тако је и открила да особе обољеле од рака имају знатно већи проценат засићених масних кисјелина, док им недостају незасићене масне кисјелине, које спадају у антиоксидансе и „тјерају“ слободне радикале из организма.Будвигова је закључила да пацијенти оболели од рака пате од поремећаја метаболизма масти и да ова замјена „добрих“ масноћа „лошим“ масноћама доводи до рака.

Научна истраживања из педесетих година потврдила су оно што је данас доказано: у Јапану, земљи у којој је пре свега заступљена храна на бази незасићених масних киселина ризик од рака знатно је мањи него у САД. Али, када се Јапанци иселе из своје земље и пређу на западни начин исхране, и њихово здравље почиње да страда.Докторка Будвиг је анализирала све природне масноће и уља и открила да се у ланеном уљу налази највећи проценат незасићених масних киселина (преко 25 посто).

Истраживања су даље показала да масне кисјелине из ланеног уља у року од неколико сати доспијевају у цијело тијело здраве особе и на тај начин се шири њихово позитивно и заштитно дејство.

Насупрот здравим особама, обољелима од рака је потребно и неколико мјесеци да, уз интензивну примјену ланеног уља, достигну „нормалан“ липидни профил.

Оптимална доза за обољеле од рака износи три супене кашике ланеног уља дневно. Умјесто ланеног уља може се користити и шоља (150-200 грама) свеже самљевеног ланеног сјемена.

Код ланеног уља важи правило: Не можете претјерати с количином. Што више незасићених масних киселина, то боље.

Подјелите текст путем:



Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:

     

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *