ИН4С портал

Корак уназад због лошег старта другог полувремена, пораз Србије од Руса

1 min read

rukomet-srbija-rusija

Рукометаши Србије поражени су од Русије у другом колу на Европском првенству у Данској са 27:25 (14:14), чиме су направили корак уназад у борби за другу фазу. Кобан је био почетак другог полувремена, скоро осам и по минута „орлови“ су били без поготка, што нису успели да надокнаде до краја против расположених ривала. Захваљујући неорганизованој игри у оба правца, пропуштена је прилика да се обезбеди пласман у другу фазу.

„Орлови“ су имали добар почетак, после шест минута игре водили су са 5:3, иако су имали играча мање, а бриљирали су Ненадић и Продановић са по два поготка.
Порасла је предност наше репрезентације, када је Никчевић је пресекао лопту и из контранапада погодио за три гола предности (7:4).

Дарко Станић, наш „министар одбране“, наставио је у свом стилу: одбранио је зицер руским играчима, у следећем нападу наш тим је отишао на +4 захваљујући Никчевићу.

Уследио је и велики пад у игри репрезентације Србије, што је кажњено средином првог полувремена. Продановић је прво искључен на два минута, а Руси су головима Ковалева и Скопинтсева смањили на 9:8.

Наставили су рукометаши „зборнаје“ серију, и погоцима Атмана и Шелменка стигли до првог вођства на мечу (10:9). Момир Илић је већ у следећем нападу изједначио резултат, а онда ни судије нису биле наклоњене – Вујин је зарадио ново искључење, што је Русија искористила за 12:10. Могло је то бити и већа предност за ривала, али је Страхиња Милић био сјајан на голу и одбранио два зицера руским крилима.

Тајм-аут који је затражио селектор Србије Владан Матић донео је резултат, наш тим је у периоду од 22. до 24 минута стигао до изједначења головима Вујина са седам метара и пројектилом Ненадића. „Орлови“ никако нису успели да преокрену резултат, али се са нерешеним резултатом отишло на 15-минутни предах.

Одмор је више пријао Русима, који су у новом налету, везали су четири поготка за убедљиво вођство, а Србија је чак осам и по минута била без гола. Агонију у офанзиви прекинуо је Илић, надовезао се и Вујин, после чега је уследио тајм-аут.

Лош почетак наставка скупо је коштао Матићев тим, разиграли су се Руси и Станић нема решење за њих, али се у нападу за сада ипак коначно одржава корак. Пришли смо на два гола заостатка, а онда је Стојковић изборио седмерац.

После се догодио и невероватан кикс јер је Матић погрешио у измени, па смо кажњени са два минута, тачније Тоскић. Вујин је био прецизан, а Скопинцев је са крила био убојит за 22:20. Коначно смо пришли на гол разлике голом Зеленовића за 23:24, али је управо он потом искључен на два минута, а Станић је примио гол са крила кроз ноге од Ковалева.

Поновио се сценарио по ком је Стојковић изнудио седмерац, а Вујин био незаустављив са линије пенала за -1, два минута пре краја. Атман је онда послао нови пројектил у мрежу, после чега смо захваљујући нервози остали и без Ненадића, који је искључен. Тачку на победу ставио је Ковалев, за стопостотну реализацију на мечу четвртим поготком.

После две утакмице, Србија и Русија имају по победу и пораз, а следи дуел Пољске и Француске од 20:15. Француска је била убедљива у првом колу против Русије са 35:28, а Пољску су „орлови“ савладали резултатом 20:19.

„Орлови“ ће у последњем колу прве фазе такмичења играти против Француске, у петак од 20.15.

Русија – Србија 27:25 (14:14)
Русија: Богданов (18 одбрана), Левшин, Полијаков, Пишкин, Шишкарев 1/3, Ковалев 4/4, Евдокимов 5/6, Скопинцев 4/4, Атман 4/7, Горбок 4/7, Кудинов, Шелменко 4/10, Игропуло 1/3, Афлитулин, Аслањан, Житников
Србија: Станић (пет одбрана), Милић (шест одбрана), Вујин 6/13, Никчевић 4/7, Манојловић, Тоскић 1/1, Илић 2/6, Радивојевић, Продановић 3/4, Стојковић, Илић 1/3, Рнић, Митровић, Зеленовић 2/4, Д. Ненадић 1/3, П. Ненадић 5/7