ИН4С

ИН4С портал

За ректорку Војводић и четири члана преко 700.000 еура

1 min read

Челници Универзитета Црне Горе (УЦГ), ректорка и четири од 12 чланова Управног одбора, примили су за три и по године  859.000 еура, од чега од УЦГ  705,2 хиљаде еура у бруто износу, сазнају “Вијести” од извора блиских управи УЦГ.  Radmila Vojvodić

То значи да је  у нето износу исплаћено најмање око пола милиона, само за ректорку и четири члана УО.  

Ректорка Радмила Војводић, која је на тој функцији од августа, а претходно је била декан Факултета драмских умјетности, од 2011. до средине ове године примила је 88.004 еура по разним основама од УЦГ. Извори “Вијести” тврде да је Војводићева преко “осталих прихода”, а који се не односе  на  УЦГ, зарадила 72.678 еура.

Незванично, проректор Предраг Станишић је за три и по године  од УЦГ добио 100.535 еура, док је 37.840 приходовао по другим основама.

Извори “Вијести” тврде да је предсједник УО УЦГ Душко Бјелица, мимо Универзитета и Факултета за спорт и физичко васпитање, приходовао само 3.895. За управљање УЦГ, а до скоро и никшићким Факултетом за спорт примио је 159.027 еура.

Члан УО Игор Радусиновић примио је 167.135 од УЦГ по разним основама, док његови остали приходи износе 38.524 еура.  

Чланица УО  Гордана Паовић-Јекнић зарадила је за три и по године 190.456 еура, док је за остали ангажман приходовала 962 еура.

Коментаришући податке до којих су “Вијести” дошле, Бјелица је саопштио да је “то лаж, као и све остале које неко безочно пласира преко вас континуирано”.  

Станишић је казао да се ради о “смијешним подацима”.

“Не знам о чему говорите. То је  нетачно и не знам откуд та прича. Мора да то измишљају они који од студената узимају стотине хиљада. Нека покажу папире. Слободно провјерите на ПМФ-у”, поручио је Станишић.

Он је прецизирао да је његова плата  на УЦГ износила од 1.000 до 1.250 еура, зависно од тога да ли је био декан, те од фонда часова.   

“ПМФ је сиромашан факултет, толико нема уплата од свих студената заједно на установи. Уз тај износ, можда је било пар хиљада годишње хонорара за наставу на самофинансирајућим студентима, менторство, комисије, чланству у Сенату УЦГ и слично. Дакле, далеко од тога о чему причате. Не знам ко пласира те глупости и денунцијације”, оцијенио је Станишић.

Он сматра да  “баратање таквим подацима, очигледно има неке везе са злоупотребом података, могуће у надлежним државним органима”.

Војводићева и Паовић-Јекнић нису одговарале на позиве “Вијести”, док је Радусиновић био недоступан на броју који има редакција.  

Прошле седмице је у “Блицу”  објављено да је десет најплаћенијих професора Економског факултета за скоро четири године добило 1,4 милиона еура нето (два милиона бруто), а они су саопштили да се ради о укупним примањима, а не платама.

Комисији пријавили мања примања

Према подацима са сајта Комисије за спречавање сукоба интереса, Војводићева је од 2011. до краја 2013. на УЦГ зарадила 44.556 еура, а уколико би се рачунало и 10 мјесеци ове године, према посљедњој пријављеној плати, радило би се о цифри од 58 хиљада.

Станишић је пријавио да је у истом периоду на УЦГ добио 37.560, а ако би се рачунала и посљедња пријављена зарада за 10 мјесеци ове године, ради се  о 47.720.

Бјелица је, пише на сајту, за 36 мјесеци примио 42.372 или 54.142 ако се у обзир узме посљедња плата.

Радусиновић је пријавио да је на УЦГ зарадио 35.628 за три године, а то би било око 46.000 ако се узме да је износ посљедње зараде примао и током ових 10 мјесеци.

Прихода Паовић-Јекнић  нема на сајту Комисије.

Подјелите текст путем:



Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:

     

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *