Србија до полуфинала у последњој секунди!

Футсал репрезентација Србије пласирала се у полуфинале Европског првенства победом над селекцијом Украјинце резултатом 2:1. Историјски пласман Србије у полуфинале донео је Милош Симић у последњој секунди утакмице.

133582046356b8d40f94439395210304_w640

Украјина је меч отворила изузетно агресивно. Пресингом су Украјинци освојили неколико лопти на старту, али Овсјаников и Бондар су били непрецизни.

Србија је повела већ после минут и по. Стрелац је био Коцић који је искористио одлично додавање Јањића и истрчавање голмана Украјине.

Неколико минута касније сјајну прилику пропустио је Симић, који је након проигравања Коцића са леве стране, шутирао поред стативе са свега неколико метара. Србија је од почетка меча играла веома зрело, чекала је своје шансе, а рани гол је улио екипи додатно самопоуздање.

На истеку шестог минута Украјина је имала одличну шансу после корнера. Претходно је Овсјаников погодио стативу, а прилику је имао и Ковал. Ипак, голман Аксентијевић је добро одрадио свој посао.

Украјинци су имали иницијативу и посед, имали су и шансе, али је одбрана Србије добро одрађивала посао и чекала прилику из контре.

У наставку првог полувремена није се много променила слика у Арени. Украјина је константно имала лопту у поседу, али је Србија дисциплинованом игром терала ривала на шутеве из тешких позиција.

57947074256b8da25b55bc715348416_w640

У 18. минуту Коцић је шпицем из места покушао да изненади противника, али је лопта прошла за мало поред стативе. У преостала два минута резултат се није променио и екипа Александра Ковачевића је задржала вођство из другог минута.

Ни почетком другог полувремена није се променило стање на терену, а Украјина је у четвртом минуту наставка успела да изједначи. Концентрација је попустила после корнера, па је Грицина то искористио и на првој стативи се најбоље снашао – 1:1.

Осетили су Украјинци после изједначења да је пала игра Србије, па су одмах покушали да направе потпуни преокрет. Ипак, Аксентијевић је у неколико наврата одлично интервенисао и спасао своју мрежу.

Велику прилику у шестом минуту наставка имао је Симић. Украо је лопту и изашао сам пред голмана Украјине, али није успео да га савлада. Србија је брзо узвратила. Рајчевић, Јањић и Симић имали су неколико добрих покушаја, али се истакао и голман Украјине.

У последњих десет минута распламсала се борба на терену. И публика се додатно укључила у меч незадовољна неким одлукама судије, а играчи обе екипе су били све борбенији.

Шест и по минута пре краја Живановић је маестрално прошао по десној страни пробацивши лопту кроз ноге противнику, али је из солидне позиције слабо шутирао и прилика је пропала.

Минут касније Рајчевић је имао велику прилику да можда и реши питање победника. Лопта му се идеално одбила на три метра од гола, али је голман Украјине успео да одбрани. Деловало је да ће меч бући у продужетке, али тако није мислио Симић. Перић је сјајно асистирао, а Симић је у буквално последњој секунди волејом на другој стативи донео Србији полуфинале!