Пораз за крај: Русија надиграла Црну Гору!

Фудбалска репрезентација Црне Горе поражена је од Русије 2:0 у посљедњем мечу квалификација за Европско првенство.

fudbal crna gora rusija

Ослабљени тим Црне Горе надигран је у Москви, Руси су потпуно заслужено славили и директно се пласирали на Европско првенство. Аустрија је прва у нашој групи, а Шведска иде у бараж.

Русија је боље отворила меч, имала је двије солидне прилике, али Широков је био непрецизан, док је Џагоев шутирао право у нашег голмана. Након те почетне инцијативе Црна Гора је успоставила равнотежу и одлично је парирала Русији једно вријеме.

Најбољу шансу за наш тим имао је Мандић у десетом минуту. Након лоше интервенције одбране Русије, лопта се некако одбила до Мандића, који је шутирао са око 11 метара мало искоса са лијеве стране, али лопта је отишла преко гола.

Након тога није било већих узбуђења све до 33. минута, када је Русија повела. Десни бек Кузмин се одлично убацио у шеснаестерац и успио је мајсторски у паду и након дуела са Мандићем спољном да погоди за вођство домаће екипе.

Само три минута потом Родић је скривио пенал, срушио је лијевог бека Комбарова, а прецизан са 11 метара био је Кокорин.

Није било много узбуђења у наставку. Русија је контролисала меч и без већих проблема привела га крају.

На крају репрезентација Црне Горе  уписала је  и пети пораз у овим квалификацијама.

1 thought on “Пораз за крај: Русија надиграла Црну Гору!

1. Nije poraz nego pobjeda,i za nas i za Rusiju,tako da ce ova utakmica ostai u uspomeni Rusije kao vazna za odlazak na Ep a nasima je ovo bolje nego incident u Podgorici.Kada se malo bolje i pogleda Rusija je osvoila sa Crnom Gorm 6 bodova sto je dovelo dalje u takmicenju.Nije to toliko ni lose,jer narod ce zapamtiti pobjedu a prevnstvo se moze gledati i sa Primorja,za drzavu je bolje da se izgubilo za fudbalere svejedno,oni ce koji mogu naci ugovr u inostranstvu ako vrede.Crna Gora je u fdbalu izgubila ali u turizmu dobila,mozad izgleda smijesno ali je tako.