ИН4С

ИН4С портал

НАТО математика: „Гарчевићева теорема“ или „50 је мање од 40“ (видео)

1 min read

Међународни правни поредак успостaвљен послије II свјетског рата, осмишљен са циљем да омогући одрживи мир у свијету, НАТО пакт је брутално срушио 1999. агресијом на СРЈ. Чланице западног војног савеза, са изузетком Француске и Њемачке, гажење међународног права потврдиле су каснијом агресијом на Ирак, те поново у пуном капацитету  у Либији, прекорачујући овлашћења мисије одобрене од Савјета безбједности УН.

Most sloboda u Novom Sadu- NATO bombardovanje

Намјеру да се слично догоди у библијској земљи Сирији спријечили су против ваздушни систем С-300 (нажалост нама недоступан 1999.) и руски бродови у луци Тартус. Освету за понижење у Сирији, НАТО је покушао задовољити у Украјини, гдје се међутим ситуација развија далеко испод њиховог очекивања. Као другу опцију освете за пораз у Сирији, НАТО пакт је таргетирао усисавање Црне Горе, некад завјетне земље царске Русије у НАТО. Добро обавијештени кругови, тврде да ово није идеја неког од званичника НАТО земаља, већ ауторски пројекат изашао из право главе нашег премијера.

milo-bajden

Исти извори тврде да је ова “генијална“ Ђукановићева идеја своју премијеру доживјела током његове прошлогодишње посјете Вашингтону. Тврди се такође да она жестока реакција Министарства иностраних послова Русије која је непосредно потом услиједила, за повод није имала недјељама раније уведене бизарне санкције, већ управо вашингтонско владање нашег премијера.

Реализацију пакленог плана освете Русији, усисавањем Црне Горе у НАТО међутим озбиљно кочи проста математика. Стога рушење ове хиљадама година сматране егзактне научне дисциплине намеће се као нова потреба НАТО пакта.

За мјесто НАТО специјалне операције обрачуна са математиком одабрана је Црна Гора, а локална команда над операцијом повјерена премијеру Милу Ђукановићу.

Први окршај нове војне доктрине НАТО-а и математике догодио се приликом оних анкета ИПСОС-а. Тако податак да чак 84% грађана Црне Горе референдум о НАТО пакту види као једино прихватљиво решење требало је свести на статистичку грешку, у стручним круговима познато као Прва Милова теорема, и спријечити његово објављивање. Такође 57% чврсто суростваљених, увођењем новог математичком идентитета 57=42, у стручним математичим круговима познатог као Друга Милова теорема, у медијима је требало свести на прихватљивију бројку, умањену за око 30%.

Vesko Garcevic

Након обрачуна са појмом статистичке грешке и математичких идентита, на удару специјалних НАТО операција нашло се и просто поређење бројева. За разлику од двије претходне, ауторство Теореме 50 < 40 припало је нашем главном координатору за НАТО, Веску Гарчевићу. Вјерујемо да није далеко дан када ће Теорема 50 < 40: “НАТО је најефтинији концепт, кад је у питању одбрана. За то постоје  јасни и егзактни докази. Наш буџет за одбрану тренутно износи око 40 милиона евра, када уђемо у НАТО буџет такве одбране неће прећи 2%, дакле може ићи до 50 милиона.“   постати дио обавезних школских програма.

NATO- djeca-zloupotrebe

С обзиром на национални значај Теореме 50<40, такође није иксључено да ће се њена школска репродукција ограничити на половину минута. Из приложеног снимка видимо да је Веску Гарчевићу успјело да је издекламује за 27 секунди.

                                                                                                                                     

<

p align=“center“> 

Подјелите текст путем:



Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:

     

2 thoughts on “НАТО математика: „Гарчевићева теорема“ или „50 је мање од 40“ (видео)

  1. Ne navodi ovaj pelivan da NATO u svakom trenutku može tražiti više od 2 posto i da se svaka NATO misija plaća nezavisno od tih 2% pa tako npr. mjesec dana boravka za jedna vod košta državu oko milion dolara…

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *